Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

mgr Arkadiusz Skrzyński
  wtorek 14:00 - 16:00
   czwartek 14:00 - 16:00

(po wcześniejszym umówieniu się w Sekretariacie lub telefonicznie pod nr tel. 58 671 08 48)

Wykaz ulic

poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek
8.00--13.00

Procedura likwidacji szkód
(wniosek, instrukcja, informacja)
Polisa , aneks do polisy

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

Działalność wolontariuszy

DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIUSZY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Wolontariat w bieżącym roku szkolnym będzie kontynuował swoją pracę przez:

• Roznoszenie mleka, owoców i warzyw do uczniów klas młodszych;
  • Dyżury podczas przerw międzylekcyjnych;
  • Dyżury w świetlicy szkolnej;
  • Czytanie i pomoc młodszym kolegom i koleżankom;
  • Pomoc koleżeńską w nauce.

Akcje:

1. Udział w inicjatywach lokalnych.
  2. Organizowanie kiermaszy świątecznych oraz promocji fantowych (w tym ciast).
  3. Zbiórka na Hospicja dla Dzieci.
  4. Zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt.
  5. Udział w akcjach organizowanych przez Fundację "Dziewczynka z zapałkami"

20140317 131514 resized 20140319 170004 2 resized

dzie dobrych uczynkw1

wol1

wol 2

TYDZIEŃ WOLONTARIATU W NASZEJ SZKOLE

• Wolontariuszki szerzyły ideę wolontariatu wśród uczniów klas 0-III podczas lekcji specjalnie dla nich przygotowanych, na której opowiadały o swojej pracy w wolontariacie, działalności Szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza i stworzyły wraz z dziećmi Drzewko Dobrych Uczynków;
  • Przedstawiliśmy działalność wolontariatu w naszej szkole grupie międzynarodowej nauczycieli  z partnerskich szkół, którzy gościli w naszej szkole w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius;
  • Zorganizowaliśmy wystawę prac plastycznych naszych uczniów „Wolontariat w oczach dziecka”;
  • Powstała książeczka „Wolontariat częścią mojego życia”, w której zostały zamieszczone wypowiedzi pisemne naszych Wolontariuszy oraz prace plastyczne na temat ich pracy. Między innym znajdziecie w niej prace Weroniki Kucharskiej z klasy V a i Agaty Groth z klay VI a:

"WOLONTARIAT CZĘŚCIĄ MOJEGO ŻYCIA”

Jestem wolontariuszką od czwartej klasy. Postanowiłam zapisać się do tej akcji, ponieważ czuję wewnętrzną potrzebę pomagania innym. Na razie może nie udzielam się zbyt wiele. Jednak myślę, że będę miała coraz więcej obowiązków. Obecnie roznoszę mleko do poszczególnych klas. Ostatnio sprzedawałam kalendarze, a także kartki świąteczne. Zajmowałam się również sprzedażą ciastek. Pieniądze zostaną przeznaczone na ubogie dzieci. W sobotę będę brała udział w sprzedaży kalendarzy w „Galerii Rumia”. Cieszę się, że chociaż trochę mogę pomóc cierpiącym dzieciom. Gdybym nie należała do Wolontariatu, nie mogłabym nawet odrobinę przyczynić się do tego, aby dzieci wyzdrowiały. W czwartki wraz z moją koleżanką Martą odwiedzam starszą panią, która mieszka przy szkole. Staram się też pomagać w życiu prywatnym. Gdy moja babcia jest chora, opiekuję się nią, staram się ją wspierać, przykrywam ją kocem, podaję herbatę z cytryną oraz ciasteczka. W zamian dostaję od babci ciepły uśmiech, radość, a także odwzajemniony blask w oczach.

Uważam, że niesienie pomocy innym jest czymś pięknym. W ten sposób można otrzymać największe skarby takie jak: szczery uśmiech, radość, bezinteresowną miłość. Ja akurat bardzo tego potrzebuję. Dzięki temu żyje mi się łatwiej, czuję, że jestem lubiana przez osoby, którym pomagam.

Weronika Kucharska

Wolontariat częścią mojego życia.

Moja przygoda z wolontariatem rozpoczęła się od tego, że zaczynając wchodzić w szkolne życie wszyscy uczniowie dołączali do kółek zainteresowań. W szkole istniało wiele grup naukowych  i plastyczno-technicznych, lecz żadne mi nie odpowiadało.

Kiedyś na lekcji języka angielskiego nasza nauczycielka zaczęła nam opowiadać, że w szkole istnieje wolontariat, mówiła jak łatwo się do niego dostać i co się tam dzieje. Bardzo zaciekawiły mnie te wszystkie opowiadania, więc postanowiłam dołączyć.

Na początku nie chciałam specjalnie się wyróżniać, tylko z dobrego serca pomagać. Jednak wolontariat to bardzo szlachetna praca, dająca wiele satysfakcji. Nasz opiekunka chwaliła nas za zaangażowanie. Każdy z nas zawsze opowiadał, co zrobił, czym się zasłużył. Zawsze omawialiśmy wszystko na specjalnych zebraniach. Pewnego dnia koleżanka opowiadała mi o wspaniałej przygodzie wolontariusza i radości człowieka, którą ją od nas uzyskał.Wtedy właśnie uświadomiłam sobie, że żeby być wspaniałym i szczęśliwym wolontariuszem wystarczy pomagać innym i uświadamiać sobie radość innych ze swojej pomocy.

Teraz razem z moimi przyjaciółmi pomagamy w bardziej „zaawansowany sposób ”, pomagamy chorej Zosi, odwiedzimy Caritas oraz planujemy wyjazd do Ciapkowa. W mojej szkole, w wolontariacie wiem, że odnalazłam swój kąt i wiem jak pomagać i jak się zachować. Nauczyła mnie tego moja nauczycielka, nauczyła mnie tego moja szkoła, a szczególnie moja rodzina.

Agata Groth

wol 3