Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

Facebook

pobrane

PODRĘCZNIKI
KONKURSY
PRZEDSZKOLE
DYREKTOR SZKOŁY

mgr Arkadiusz Skrzyński
godziny przyjęć:
  wtorek 14:00 - 16:00
   czwartek 14:00 - 16:00

(po wcześniejszym umówieniu się w Sekretariacie lub telefonicznie pod nr tel. 58 671 08 48)

RODO
RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
Dzwonki
1)  7:30 - 8:15  
2)  8:25 - 9:10  
 3)  9:20 - 10:05  
  4)  10:15 - 11:00  
  5)  11:10 - 11:55  
  6)  12:15 - 13:00  
  7)  13:15 - 14:00  
  8)  14:10 - 14:55  
  9)  15:05 - 15:50  
10)  15:55 - 16:40  

​ 

ULICE W OBWODZIE SP1

        Wykaz ulic

REFORMA EDUKACJI
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

Stomatolog

poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek
8.00--13.00 

Rejestracja osobista
w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:30 - 15:30
piątek
7:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE

Procedura likwidacji szkód
(wniosek, instrukcja, informacja)
Polisa , aneks do polisy

Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


Świetlica szkolna - Aktualności

sprzątanie świata

23 września świetlica szkolna przystąpiła do akcji „Sprzątanie świata", której tegoroczne hasło brzmi: „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy". Nasi podopieczni, zaopatrzeni w rękawice i worki, zbierali śmieci na boisku szkolnym i na placu zabaw. Przy okazji tej akcji przeprowadzono z uczniami rozmowy o konieczności segregowania śmieci. W ramach budowania świadomości ekologicznej uczniów nasza świetlica zajmuje się również zbieraniem makulatury i plastikowych nakrętek. Czas poświęcony sprzątaniu świata upłynął wszystkim bardzo miło.

wizyta pań policjantek

20 września naszą świetlicę odwiedziły Panie policjantki. Przeprowadziły z dziećmi pogadankę o zachowaniu w sytuacjach różnych zagrożeń. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu wysłuchały przestróg. Kolejnym etapem spotkania było zadawanie pytań dotyczących służby w policji. Panie bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące niebezpieczeństw i trudów ich pracy a nawet pościgów za przestępcami. Na koniec naszego spotkania goście otrzymali laurkę z podziękowaniami za przybycie.

nowy plac zabaw

Świetlica bardzo często korzysta z placu zabaw, więc nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli na jego uroczystym otwarciu. Wszystkim zaangażowanym w ten projekt bardzo dziękujemy. Dzięki Wam mamy takie kolorowe i atrakcyjne miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zachęcamy naszych rodziców do głosowania na kolejny projekt z budżetu obywatelskiego.

pierwsze dni w świetlicy

W pierwszych dniach roku szkolnego 2019 / 2020 dzieci zapoznawały się z zasadami i regulaminami obowiązującymi w świetlicy. Omawialiśmy świetlicowe ABC, a liczne klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę po szkole.

Nowy rok szkolny

Witamy Wszystkich w nowym roku szkolnym.
Rodzicom przypominamy o wypełnieniu i dostarczeniu kart zgłoszeniowych dziecka do świetlicy. Bardzo prosimy o przynoszenie całego kompletu dokumentów wraz z wszystkimi wymaganymi podpisami oraz zapoznanie się z obowiązującymi w świetlicy regulaminami - są one dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce świetlica szkolna – regulaminy.

Nauczyciele świetlicy

DZIEŃ MATKI W ŚWIETLICY

Miniony tydzień w świetlicy pełen był przygotowań do ważnego święta - Dnia Matki. Wykonywaliśmy laurki i portrety naszych mam, śpiewaliśmy piosenki. Z okazji nadchodzącego Dnia Matki wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęścia, radości, spełnienia marzeń, anielskiej cierpliwości, zadowolenia i pociechy ze swoich dzieci.

rumia moje miasto

W minionym tygodniu zajęcia świetlicowe przebiegały pod hasłem Rumia Moje Miasto. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą o Naszym Mieście. Kiedy powstało, kiedy zostało wyzwolone, kiedy otrzymało prawa miejskie? Przypomnieliśmy sobie jak wygląda Herb Rumi, oglądaliśmy stare fotografie. Zajęcia zakończyła praca plastyczna Moja Rumia wykonana w nietypowy sposób, na przeźroczystej folii. Zapraszamy do podziwiania prac dzieci.

PRZEDWIOŚNIE

Kiedy mroźna, śnieżna i ponura zima zbliża się ku końcowi, z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych oznak wiosny. Jedną z nich jest niezwykle wcześnie kwitnąca śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis) potocznie nazywana przebiśniegiem. Chcąc przywołać już wiosnę dzieci wykonały takie piękne przebiśniegi.

śniegowe zabawy

Pogoda za oknem  zimowa, to i w naszej świetlicy pojawił się śnieg. Nie jest zimny, do jego zrobienia wystarczy mąka ziemniaczana i odżywka do włosów lub mydło w płynie. Wspaniała zabawa gwarantowana. Zabawa masą plastyczną to nie tylko świetny sposób na spędzanie czasu w świetlicy, ale również doskonałe ćwiczenie motoryki małej. Sprawność małych dłoni ma znaczenie, jeśli chodzi o gotowość do osiągania kolejnych etapów – np. naukę pisania. To wspaniała zabawa dla dużych i dla małych dłoni.

bałwany

Z nastaniem zimowej aury i śniegu za oknem w naszej świetlicy pojawiły się zimowe zabawy. Najpierw czytaliśmy wiersz „Dziewięć bałwanków", potem odpowiadaliśmy na zagadki o zimie, następnie słuchaliśmy zimowych piosenek, a na końcu zajęć, każdy chętny mógł wykonać swojego bałwanka. Szkoda tylko, że nie ze śniegu lecz z papieru. Mamy nadzieję, że zima jeszcze się u nas pojawi.

Zimowe zajęcia plastyczne

,,Lecą z nieba płatki śniegu,
świat się cały bieli wkoło.
Zabierz narty oraz sanki
na dół z górki mknij wesoło.
W słońcu skrzą się śnieżne gwiazdki,
zostań z nami pani zimo.
Drzewa mają białe czapy,
wśród nich zjeżdżać będzie miło"


Za naszymi oknami zrobiło się zimowo, to i w świetlicy pojawiła się zima. Dzieci bardzo chętnie wykonały prace plastyczną ,,Zimowy pejzaż" i wysłuchały zimowych wierszy i piosenek.

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci ze świetlicy odwiedziły Dom Pomocy Społecznej ,,Wiktoria" w Rumi. Wręczyły mieszkańcom i pracownikom własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami świątecznymi i małą niespodziankę, która zawisła na choince. Wizyta wywołała wiele radości i wzruszeń zarówno wśród podopiecznych Domu jak i wśród dzieci. Była to prawdziwa lekcja szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

kiermasz świąteczny

W trakcie świątecznego kiermaszu organizowanego w świetlicy, można kupić ozdoby, które własnoręcznie wykonali uczniowie i nauczyciele świetlicy. Przygotowania do kiermaszu trwały kilka tygodni. Uczniowie malowali przygotowane gipsowe figurki świąteczne i świeczniki. Dzieci wykonały piękne ozdoby choinkowe, malowane szyszki, bombki dekorowane cekinami. Wśród wykonanych dekoracji znalazły się także kartki świąteczne, różnego rodzaju choinki i anioły. Kiermasz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i rodziców.

święta tuż, tuż...

Wokół nas rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, w powietrzu czujemy zapach choinki i pomarańczy, piszemy listy do Gwiazdora... Znak to, że święta tuż, tuż. Wszyscy z radością, jak jeden mąż przygotowujemy się na ten piękny, rodzinny czas. Żaden człowiek i żadne miejsce nie chce czuć się zaniedbane i zapomniane w tej przedświątecznej gorączce. Dlatego nasza szkolna świetlica również zyskała świąteczny wygląd. Mamy świąteczne ozdoby: choinki, dzwonki, Mikołaje i różnego rodzaju stroiki. Dzieci kolorują i rysują gwiazdorki, aniołki i prezenty. Gazetka w świetlicy przypomina zimowy krajobraz. Wszyscy czekamy na magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Mikołajki

Mikołajki, Mikołajki, to jest taki wieczór z bajki.
Gdy się każdy dzieckiem staje, pędzą wtedy Mikołaje.
Jeden przez drugiego leci, aby uradować dzieci.

Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami. Do świetlicy, jak co roku - do grzecznych dzieci, przyszedł Święty Mikołaj. Przywitaliśmy go z ogromną radością. Przyniósł nam gry planszowe, pomoce edukacyjne, przybory szkolne i sportowe. Dodatkowo nasi stali wolontariusze Marcel Podgórny i Tomasz Dorosz przynieśli uczniom do świetlicy wspaniałe niespodzianki od świętego Mikołaja. Były nimi atrakcyjne materiały papiernicze, które nasi podopieczni chętnie wykorzystują w swojej bogatej twórczości plastycznej. Urozmaicą one zapewne czas spędzony w świetlicy.

Uśmiechy z naszych twarzy nie schodziły! Dziękujemy!

andrzejki

30 listopada nasza świetlica zamieniła się, dzięki pani Lucynie, w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi  wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując  wróżbę - kim będę w przyszłości?, co spotka mnie miłego?

Oczywiście dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat. Na koniec tej magicznej zabawy odbyły się tańce i różne zabawy ruchowe. 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Każdy mały czy duży posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. W minionym tygodniu w świetlicy obchodziliśmy tydzień pluszowego misia. Dzieci dowiedziały się kiedy i gdzie rozpoczęto świętowanie Dnia Pluszowego Misia, opowiadały o swoich ulubionych misiach, oglądały bajki z misiami w głównych rolach, wykonywały pracę plastyczną oraz wiele innych ciekawych zajęć. Nikt z nas nie wyobraża sobie dzieciństwa bez milutkiego, łagodnego pluszowego misia i to nie zmienia się od pokoleń.

święto niepodległości

W świetlicy szkolnej dzieci również przygotowywały się do uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Czytaliśmy książki, które pogłębiają naszą wiedzę o Ojczyźnie, wykonywaliśmy kokardy narodowe, przygotowywaliśmy prace plastyczne na konkurs międzyświetlicowy, słuchaliśmy  pieśni  patriotycznych. Wszystkie dzieci przygotowywały się do tej wyjątkowej rocznicy, bo wszystkie dzieci kochają Polskę.

Orzeł biały - nasz symbol narodowy

W świetlicy szkolnej przygotowujemy się do uczczenia 100-lecia Niepodległości Polski. Dziś dzieci dowiedziały się skąd wzięło się  Godło Polski, a na nim Biały Orzeł. Zajęcia zakończyła jak zwykle praca plastyczna, wykonana przez dzieci bardzo chętnie. Tym razem dzieci wycinały koła różnej wielkości, następnym etapem było  ułożenie ich w taki sposób aby powstał z nich orzeł. Praca nie była łatwa. Zapraszamy rodziców do podziwiania pięknych orłów w galerii młodego artysty. 

wizyta na cmentarzu

31 października, jak co roku, tuż przez Dniem Wszystkich Świętych, dzieci uczęszczające do świetlicy wybrały się wraz z paniami na pobliski cmentarz. Spacer po cmentarzu był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Celem tej wizyty było uczczenie pamięci zmarłych, tych co walczyli o wolność naszej ojczyzny, tych co pracowali w naszej szkole oraz bliskich z rodzin dzieci. Taka postawa dzieci pokazuje szacunek dla tych, którzy odeszli oraz uczy jak ważne jest zachowanie pamięci o naszych przodkach. 

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)