Koło Historyczno - Regionalne

życie pamięci, nauczycielka życia,
zwiastunka przyszłości.

Cyceron

Prowadzący  - mgr  Gabriela Maliszewska.

Zajęcia w roku 2018/2019 odbywają się w poniedziałki w godz. 14.50 - 17.05 w sali 11.

Zajęcia PZPOW realizowane są ze środków Powiatu Wejherowskiego.

Zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych historią. Miłośnicy historii znajdą tu odpowiedzi na wiele pytań. Będziemy poznawać historię naszej Ojczyzny, naszego regionu i miasta. Na zajęciach pracujemy z wykorzystaniem  technik komputerowych, czytamy prasę regionalną, a chętni uczniowie przygotowują się do udziału w konkursach wiedzowych, plastycznych  itp. o zasięgu  ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym.

Zapraszamy

W dniu 8 listopada w Gimnazjum nr 1 w Rumi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu historycznego ,,W poszukiwaniu własnych korzeni" .Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii G.Maliszewskiej uczestniczyli w kategorii drzewo genealogiczne. Celem konkursu było promowanie tradycji rodzinnych. Dwie uczennice klasy VI B Klaudia Rosiak oraz Ola Mroczek zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!