Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

mgr Arkadiusz Skrzyński
  wtorek 14:00 - 16:00
   czwartek 14:00 - 16:00

(po wcześniejszym umówieniu się w Sekretariacie lub telefonicznie pod nr tel. 58 671 08 48)

Wykaz ulic

poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek
8.00--13.00

Procedura likwidacji szkód
(wniosek, instrukcja, informacja)
Polisa , aneks do polisy

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

etwinning

Zakończenie pracy w programie eTwinning " Universal Story"
Dzięki cyklicznym wymianom prac w całej grupie projektowej powstało aż dziesięć opowiadań. W wyniku aktywności uczniów z klasy 5F powstały trzy opowiadania. Ostatnim zadaniem projektowym było stworzenie ebooka, w którym zamieściliśmy naszą legendę i kilka ilustracji do niej. Wszystkie prace można obejrzeć na platformie eTwinning. Nasze opowiadanie zatytułowaliśmy „ Enchanted Dragon". Zachęcamy do lektury poniższego ebooka.

OUR PROJECT EXPENENCE-POLISH TEAM

ENCHANTED DRAGON

W ramach realizacji projektów międzynarodowych etwinning Erasmus+ nasza szkoła rozpoczęła współpracę z szkołą włoską Istituto Comprensivo Dante Alighieri. Projekt pt "Let's learn English with Teddy Bear" jest realizowany w dwóch klasach pierwszych.

Klasa Ia i Ic zaprojektowały misie na podstawie, których został wykonany  nasz pluszak,  Stusiek.  Imię naszego misia stanowi połączenie słowa stulecie (w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości) oraz słowa misiek.  W tym tygodniu Stusiek oraz nasze listy  zostały wysłane do szkoły włoskiej.

W trakcie video konferencji, którą udało się przeprowadzić w klasie Ia, pani Leonarda pokazała nam misia a właściwie dwa miśki, które niedługo zamieszkają z uczniami naszej szkoły.  W związku z  "wizytą" włoskiego pluszaka dzieci będą przygotowywały kartki z pamiętnika.

UNIVERSAL STORY
Grupa uczniów z klasy 5F wraz z wychowawcą przystąpiła do międzynarodowego programu etwinning. Współpracujemy z sześcioma europejskimi szkołami z następujących państw: Hiszpania, Włochy, Bułgaria, Rumunia, Słowacja i sześć szkół z Turcji. Głównym koordynatorem projektu jest właśnie turecka szkoła. Każda ze szkół przedstawiała legendę znaną w danym państwie. Z Polski zaproponowaliśmy opowieść o Smoku Wawelskim. Przez pierwsze miesiące projektu zapoznawaliśmy się z bohaterami i ich przygodami, a potem zaczęliśmy pisać opowiadanie, w którym występują bohaterowie poznanych europejskich legend. Kolejnym krokiem jest wymiana pomiędzy partnerami projektu pierwszego rozdziału, a poszczególne szkoły będą kontynuować pisanie legendy wg własnej inwencji i wyobraźni. Oprócz kreatywnego pisania w języku angielskim, poznajemy swoich rówieśników z innych państw poprzez telekonferencje, zdjęcia i nagrywanie krótkich prezentacji umieszczanych na platformie etwinning.

A UNIVERSAL STORY

PART ONE

Once upon a time in a small village, far, far away lived three brothers. Their names were Ali Baba, Pinokio and Pacala. The last one was the oldest and the cleverest. He always knew what to do. They had parents called Ileana and Nasredin. and lived happily day by day. The boys were helping in every day duties and once a week went hunting in the forest for animals with their dad Nasredin.
One day all villagers heard a terrifying voice in the nearby forest. They all started to run to check what was going on. They were very surprised when they saw a strange huge animal which looked like a dragon. It was green with three heads and big four paws. The beast's skin was covered with golden scales. From his big mouths, red flames of fire went out. Only Nasredin was able to talk to animals so all people wanted to know why this terrifying dragon came to their village.
After a short talk between Nasredin and the dragon all villages learnt that the dragon once used to be a prince and was changed into a dragon bacause of the wizzard called Tartalo. He came to the village because he heard about the river with special curative water and a tree with a fruit having incredible powers. The dragon was told that when he drinks a lot of this healing water and eat the fruit his body can be changed into a person again. However, he doesn't have a lot of time and people want to kill him for his golden scales. He has to do it untill the harvest moon. Morever, he doesn't know where this river and the special fruit trees are.

PART TWO - will be written by a partner country from Turkey

picture1