Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

Biblioteka - Aktualności

Witamy w nowym roku szkolnym!

plakat-334x480  Kochani!
Już od 21 września zachęcamy do korzystania z biblioteki szkolnej.
W tym roku obowiązują inne zasady wypożyczania książek oraz zmienione zostały godziny otwarcia biblioteki. Natomiast my - nauczyciele bibliotekarze niezmiennie czekamy na naszych czytelników.
Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem oraz procedurami.
Życzymy Wam dużo zdrowia.
Do zobaczenia!

życzymy zaczytanych wakacji!

 Życzymy wspaniałych wakacji,
zanurzenia w słońcu i w zieleni,
odejścia od telewizora i komputera,
by w zamian zachwycać się pięknem przyrody i ludźmi wokół.
Nie zaniedbujcie przy tym dobrej lektury,
bycie sam na sam z książką to też wspaniały relaks.
106101367 264654478121619 1392458403373746145 n 


korzystanie z biblioteki szkolnej

Od  1 czerwca możliwe jest ograniczone korzystanie z biblioteki szkolnej z zachowaniem  reżimu sanitarnego dla nauczycieli i uczniów, którzy mają konsultacje w szkole. Można skorzystać ze zbiorów bibliotecznych w godzinach odbywających się konsultacji.  Po wcześniejszym, przynajmniej jednodniowym,  zgłoszeniu takiej potrzeby. 
Telefonicznie 58 671 08 48 wew. 164 ( w godzinach od 8 - 14 ) lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." style="border: none; color: #16193b;">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zwrot podręczników i książek do biblioteki

UWAGA!

Prosimy zapoznać się z Procedurami i Regulaminem zwrotu podręczników i książek.

Bardzo ważne są terminy - należy ich przestrzegać.

Kliknij na obrazek, aby poznać szczegóły. 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich,

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zapraszamy Was do zabawy. Poniżej prezentujemy zdjęcia grzbietów sfotografowanych książek, ułożonych w taki sposób, by utworzyły zdanie. Ja, czyli p. Małgosia, podjęłam wyzwanie rano i udało mi się stworzyć dwa zdania, a czy Wam również uda się coś wykombinować? Wierzcie mi, że zabawa jest przednia... Czekamy na Wasze, rodziców, uczniów czy nauczycieli, propozycje..

Życzenia Świąteczne

Kochani Czytelnicy,

mamy nadzieję, że zaglądacie do Biblioteki na dysku GoogleDrive - publikujemy tam dla Was wiele materiałów. Również Wasi nauczycieli otrzymują od nas codzienną dawkę znalezionych przez nas ciekawych materiałów dostępnych w sieci - spektakli, filmów, wystaw, e-book'ów, audiobook'ów, wydarzeń kulturalnych itp... oczywiście online.

Ogromnie za Wami tęsknimy i mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy...

Tymczasem zbliżają się święta, więc:

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy Wam wiosny, wiosny i jeszcze raz wiosny!
Pękających na drzewach pąków,
ziemi, która zaczyna pachnieć i słońca,
które nie tylko świeci, ale wreszcie także grzeje.

Życzymy Wam wiosny w życiu codziennym, rodzinnym, w zdalnej nauce,
ale przede wszystkim życzymy Wam wiosny w sercu!
A także dużo zdrowia, pogody ducha,
Smacznego jajka i mokrego dyngusa.

dla Was i Waszych bliskich

p. Ania i p. Gosia z Waszej biblioteki szkolnej

Wystawki i gazetki

Zapraszamy do obejrzenia naszych bibliotecznych wystawek:  "Do Hymnu" oraz " 7 najwspanialszych pieśni polskich", które będą eksponowane do końca marca.
 

teatrzyku kamishibai

2 marca odbyły się ciekawe zajęcia w naszej bibliotece! Uczniowie klasy 2b wysłuchali tekstu "Uśmiech dla żabki " oraz obejrzeli "Bajkę o złotym jajku" w teatrzyku kamishibai. Zajęcia miały na celu pokazanie, jak wielką moc ma uśmiech. A wszystko dzięki życzliwości pań Magdy i Mirki z Biblioteki Miejskiej z ul. Kościelnej , które nie tylko poddały nam pomys , ale też wypożyczyły materiały.

teatrzyk

12 lutego grupa 0 a wzięła udział w inscenizacji bajek „ Uśmiech dla żabki „ oraz „ Słowik w złotej klatce „ . Dzieci były pod ogromnym wrażeniem.

finał konkursu recytatorskiego

Podczas dzisiejszego finału XVI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego " Poezja jednego Autora- L.J.Kern" w MDK-u w Rumi naszą szkołę reprezentowali Marcelina Duchnowska, Natalia Krause i Szymon Bogdanis z klasy 4a. Wielkie gratulacje dla całej trójki za odwagę i pomysłowość w prezentowaniu wierszy, a Szymonowi dodatkowo za otrzymanie WYRÓŻNIENIA w konkursie.

"Rumia oczami dzieci"

19 lutego 2020 r. gościliśmy w naszych progach przewodniczącego Rady Miasta Pana Ariela Sinickiego i pasjonata historii Pana Dariusza Rybackiego w ramach projektu "Rumia oczami dziecka". Uczniowie klas zerowych dowiedzieli się wielu ciekawych
rzeczy na temat Rumi zarówno tej sprzed lat jak i współczesnej.

wyniki konkursu

 

W czwartek 6 lutego 2020r. odbył się w naszej bibliotece szkolny etap XVI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja Jednego Autora – Ludwik Jerzy Kern" przeznaczonego dla uczniów klas 4.
W konkursie wzięło udział 11 uczniów
Komisja w składzie: P. Anita Lesnow, Anna Korzeniewska oraz Małgorzata Żołdowicz przyznały następujące miejsca:

I Szymon Bogdanis kl. 4a
II Marcelina Duchnowska kl. 4a
III Natalia Krause kl. 4a
oraz dwa wyróżnienia: Gabriela Hołubowicz kl. 4a i Magdalena Bodnar kl. 4c.

W finale konkursu, który odbędzie się dnia 19 lutego 2020r. o godz. 9.00 w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Mickiewicza, naszą szkołę będzie reprezentowała trójka uczniów – Szymon, Marcelina i Natalia.
Gratulujemy!

Cały Rok z Książką!

Życzymy wielu przygód, wzruszeń, poznania nowych światów, wielu przyjaciół.

Zima nie musi być nudna! Szczególnie taka bez śniegu...

Zachęcamy do czytania - mamy dużo nowości!

wesołych świąt!

Wszystkim naszym czytelnikom, pomocnikom i sympatykom życzymy Wesołych Świąt

i wielu ciekawych książek pod choinką!

 mikolajek1

 

MIKOŁAJKOWA AKCJA BOOKCROSSINGU

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w Mikołajkowej akcji bookcrossingu.
Już od 6 grudnia w szatni naszej szkoły będzie się można "poczęstować" książką. Zrób sobie prezent i zabierz wybraną książkę do domu.
Do udziału w akcji zapraszają: J. Ginter-Reglińska, A. Korzeniewska i M. Żołdowicz.

Święto Pluszowego Misia

W tym roku Święto Pluszowego Misia obchodziliśmy w bibliotece w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury".
Udało nam się zaangażować w akcję całą społeczność szkolną, którą do wspólnej zabawy zaprosił Kubuś Puchatek. W Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozdawał na szkolnych korytarzach nalepki z uśmiechniętą buźką oraz miłe słowa. Odwiedził w salach grupy przedszkolne i uczniów z klas 1 – 3, a towarzysząca mu p. Ania czytała wiersze i ciekawostki o niedźwiedziach z czasopism i książek dostępnych w naszej bibliotece. Zajrzał również z uśmiechem do gabinetów Dyrekcji, logopedy, dentystki, a także pań z administracji i obsługi.

W grupach przedszkolnych odbył się cykl zajęć poświęconych pluszowym misiom i niedźwiedziom, a p. Małgosia z dziećmi z grup 0a i 0b stworzyła „Misiowy Regulamin Małego Czytelnika".
W dniu urodzin pluszowych misiów – 25 listopada – zaprosiłyśmy dzieci do wspólnego świętowania w bibliotece. Przedszkolaki wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami przyniesionymi z domu z zainteresowaniem słuchały opowieści o misiach, oglądały bajki m. in. „Miś Uszatek". Słuchały misiowych piosenek oraz rozwiązywały misiowe zadania. Również tego dnia Kubuś Puchatek wyruszył do swoich czytelników, tym razem zapoznając dzieci z historią Święta Pluszowego Misia.
Naszą akcję wsparły panie bibliotekarki z miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kościelnej, pożyczając nam wiele ciekawych i pięknie wydanych książek o misiach naszych polskich autorów. Do końca listopada można je poczytać w naszej bibliotece, a w grudniu wypożyczyć w bibliotece miejskiej.
Jak zawsze zabawa była przednia. Misie połączyły dużych i małych dając wiele radości i uśmiechu.

w bibliotece w październiku

       Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  • Europejski Dzień Języków Obcych – przez cały tydzień witaliśmy się w zaproponowanych przez nas językach np. Sain baina uu czy Xin chao. :)
  • Tydzień Głośnego Czytania – 30.09. - 04.10.2019r.
  • Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu wejherowskiego – 09.10.2019r.
  • Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej – 28 i 29 października
  • Udział klas 1a i 1c w lekcjach bibliotecznych w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi – 09.10.2019r.
  • Spotkanie nauczycieli humanistów rumskich 28.10.2019r.

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Od 30 września do 4 października obchodziliśmy w naszej bibliotece Tydzień Głośnego Czytania. II edycja akcji przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ odbyło się aż 28 spotkań z dziećmi i młodzieżą. Gościłyśmy zarówno grupy przedszkolne, jak i uczniów z klas I – VII oraz dzieci ze świetlicy. Dopisali nam zarówno Czytający (dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i uczniowie), jak i Słuchający, którzy z wielką uwagą i zaangażowaniem dali się porwać w świat literatury.

Wszystkim bardzo dziękujemy i już planujemy kolejne edycje akcji. 

tydzień języków obcych w bibliotece

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych biblioteka szkolna zaprasza do wspólnej zabawy. Od poniedziałku 30 września przez cały tydzień zachęcamy do witania się w zaproponowanych przez nas językach (informacja codziennie na drzwiach biblioteki), a także do rozwiązywania zagadek językowych w bibliotece.
Do zobaczenia!

Z książką Ci do twarzy...

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)