Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

Archiwum: Sport - wydarzenia 2017/2018

DOSKONAŁE ROZPOCZĘCIE PRZYGODY Z RUGBY – TAG UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W RUMI

Wspaniale spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi - w Półfinale Wojewódzkim Szkolnej Ligii Rugby –Tag. Turniej, który odbył się w dniu 17 maja 2018r. w Sopocie zgromadził 9 najlepszych, szkolnych drużyn rugby. Reprezentacja szkoły rozgrywała swoje mecze w grupie B. W rywalizacji grupowej nasz zespół wygrał dwa pojedynki, z SP 8 Sopot 6:0 i SP 56 Gdańsk 2:1 oraz doznał porażki z uczniami SP 10 Gdynia 1:4. W efekcie rywalizacji grupowej uczniowie SP 1 zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do półfinałów. W meczu decydującym o awansie do finału zawodów zespół SP 1 okazał się lepszy od SP 9 Sopot wygrywając 5:1. W meczu decydującym o awansie do Finału Wojewódzkiego Szkolnej Ligii Rugby-Tag zespół SP 1 Rumia przegrał po bardzo zaciętej walce z SP 10 Gdynia 2 do 3. Decydujące o zwycięstwie przyłożenie zespół z Gdyni zdobył w doliczonym czasie gry. O sukcesie, jakim zdecydowanie jest zajęcie 2 miejsca w turnieju zdecydowała gra zespołowa, wielkie zaangażowanie i spore już indywidualne umiejętności techniczne.
Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali:
1. Olivia Aslan
2. Aleks Michalak
3. Bartek Kazanecki
4. Alicja Stawicka
5. Dominik Stawicki
6. Marcel Szlas
7. Aleksander Kacprzak
8. Katarzyna Nowak
9. Nicola Czaja
Opiekun – Arkadiusz Skrzyński

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ AKCJI DZIECIAKI DO RAKIET 2017

W dniach 16 - 17 maja 2018  r. w Warszawie odbył się finał wspólnej akcji BGŻ BNP Paribas i Polskiego Związku Tenisowego - Dzieciaki Do Rakiet 2017. W imprezie wzięły udział najlepsze szkoły z 10. miast, które zwyciężyły w eliminacjach regionalnych. Region Polski północnej, wraz z reprezentacją SP 39 z Gdańska, reprezentowali uczniowie naszej szkoły, jednocześnie reprezentując nasze miasto. Drużyny rywalizowały w rozgrywkach "Talentiady", czyli konkurencjach sprawnościowych: bieg na 20 m, bieg gwiaździsty, rzut piłeczką tenisową oraz w grach paratenisowych i grach tenisowych.

Program przedsięwzięcia obejmował również warsztaty "We Are Tennis" prowadzone przez Pana Michała Filipiaka oraz edukację zdrowotną z obszaru bezpiecznej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Uczestnicy poznali Redaktora Marchewkę bohatera książek dla dzieci. Była to stosowna okazja do promocji naszej szkoły i miasta, poznania nowych przyjaciół, spotkania ze znaną tenisistką Urszulą Radwańską. Ale przede wszystkim do doskonałej zabawy, radości gry w tenisa, sportowej rywalizacji w duchu Fair Play, nabywania umiejętności na całe życia i wielu niezapomniamych wrażeń.

Udział naszej Jedynki w finale ogólnopolskim to ogromny sukces. Wszystko zaczęło się od nakręcenia filmiku przez nasze Szkolne Koło Tenisa, potem zdobywaliśmy Wasze głosy, dotarliśmy do etapu wojewódzkiego, no i zostaliśmy finalistami ogólnopolskimi! Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w relizację projektu "Dzieciaki Do Rakiet" szkoła otrzymała sprzęt do gry w tenisa o wartości 1500 zł, a na zakończenie finału w Warszawie zostaliśmy nagrodzeni dodatkowo bonem o wartości 500 zł na zakup sprzętu sportowego dla szkoły, który w środę reperentacja przekaże na ręce Pana Dyrektora.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy oddawali głosy na nasz filmik. To dzięki Wam mogliśmy osiągnąć ten sukces. Gratulujemy i dziękujemy naszej reprezentacji w składzie: Sandra Jakimczuk IV A, Nikola Melzer IV A, Anna Szczygłowska IV E, Tymon Rumian IV E, Tymon Truszyński IV E, Jakub Wolicki IV E. Dziękujemy paniom nauczającym wf zaangażowanym w projekt, a szczególnie Pani Joannie Nastały za koordynację i realizację projektu oraz rozwijanie tenisa w naszej szkole.

Mistrzostwa Rumi w Dwa Ognie

25 kwietnia 2018 r. odbyły się na hali MOSiR Rumia ,, Mistrzostwa Rumi w Dwa ognie". Naszą szkołę reprezentowali: uczniowie z klasy III c: Amelka Patok, Hanna Duda, Patrycja Rogalska, Szymon Erdon, Dawid Bury, Kordian Zieliński, Krzysztof Pek, z klasy III b: Lena Mallek, Mateusz Jastrzębski, z klasy III f: Helena, Miłek, Filip Szymik. Po zaciętej walce zdobyliśmy II miejsce. Podczas rywalizacji bardzo żarliwie kibicowała drużynie klasa III c wraz z wychowawczynią Jolantą Gronek. Dziękujemy pani Hani Toruńczak za przygotowanie zespołu do rozgrywek. A wszystkim zawodnikom należą się gorące brawa i GRATULACJE!

TURNIEJ "TALENTIADA" W RAMACH AKCJI "DZIECIAKI DO RAKIET"

W dniu 23 kwietnia 2018 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Anna Szczygłowska, Nikola Melzer, Sandra Jakimczuk, Jakub Wolicki IV E, Tymon Rumian IV E, Tymon Truszyński IV E, przygotowana i poprowadzona pod trenerskim okiem Pani Joanny Nastały, wzięła udział w Turnieju „TALENTIADA" organizowanym w ramach znanej nam akcji „Dzieciaki do Rakiet". Dzieci rywalizowały na pięknej hali Sopockiego Klubu Tenisowego.

Po zaciętej walce zajęliśmy zaszczytne II miejsce ustępując tylko reprezentacji z miasta Gdańsk.

Jest to sukces na skalę województwa – serdecznie gratulujemy naszym dzielnym zawodnikom.

Składamy podziękowania Radzie Rodziców przy naszej szkole, która sfinansowała dojazd dzieci na turniej.

Zapraszamy do zabawy z tenisem w ramach akcji "Dzieciaki do Rakiet" podczas Festynu "Nasza szkoła zdrowa i ekologiczna" 12 maja 2018 r., a w dniach 16 - 17 maja 2018 r. prosimy trzymać kciuki ponieważ nasza reprezentacja wyjeżdza na Finał Ogólnopolski do Warszawy!

NOCNY RAJD FABULARYZOWANY Z CYKLU PRZYGODA "W DRODZE DO HOGWARTU"

13 - 14 kwietnia 2018 r. nasi niezwykli przyjaciele ze Stowarzyszenia Miłośników Turystyki „Włóczykij” i SP 10 przy ul. Batorego 29 w Rumi, zaprosili nas po raz kolejny na nocny rajd fabularyzowany z cyklu „Przygoda” w tym roku pt. "W drodze do Hogwartu". Te spektakularne przedsięwzięcie jest w całości fabularyzowane, a jego scenariusz jest inspirowany przygodami opisanymi w powieści „Harry Potter”.

Akcja rozgrywała się od piątku godz. 17:00 do soboty godz. 8:00. Począwszy od peronu 9 i 3/4, przez zakazany las, po sam Hogwart.

Uczestnikom ukazano treści nauki szkolnej w sposób niekonwencjonalny i atrakcyjny, promowano aktywny sposób spędzania czasu wolnego.

Była to świetna okazja do integracji uczniów ze szkół podstawowych. Celem rajdu było doskonalenie umiejętności pracy w grupach, w tym również odnajdywanie swojego miejsca w zespole i umiejętności podziału obowiązków, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje oraz grupowe decyzje, próba przezwyciężania własnych słabości i lęków, a także kształtowanie pozytywnej samooceny. Uczniowie dostrzegli znaczenie ruchu dla zdrowia i równowagi psychicznej człowieka, walory turystyczne okolic i jego ukształtowanie.

„Wśród pośpiechu, trosk i problemów, na jakie napotykamy codziennie, wszyscy organizatorzy poświęcili swój czas, energię i własne pieniądze, by całkowicie bezinteresownie przygotować zabawę edukacyjną dla uczniów naszej szkoły – jest to wartość, której nie da się przecenić.”

Z całego serca dziękujemy.

Dziękujemy również dodatkowym opiekunom naszych grup - rodzicom uczniów z klasy VI A - Pani Anecie Mackiewicz i Pani Karolinie Rydzewskiej, za bezcenną pomoc i wsparcie.

Uczestnicy rajdu:

Czytaj więcej...

FOTORELACJA Z NOCNEGO RAJDU FABULARYZOWANEGO Z CYKLU PRZYGODA "W DRODZE DO HOGWARTU"

I MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU Z ELEMENTAMI RATOWNICTWA WODNEGO

12 kwietnia 2018 r. odbyły się I Mistrzostwa Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu z Elementami Ratownictwa Wodnego. Zawody były rozgrywane w dwóch grupach wiekowych. Celem tej inicjatywy, zorganizowanej przez zaprzyjaźnioną z naszą szkołą Rumską Drużynę WOPR, WOPR Wejherowo, SP 10 i Urząd Miasta Rumia było rozpowszechnianie tematyki bezpieczeństwa nad wodą wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowiska lokalnego.

Reprezentacje z SP 1, SP 9, SP 10, Szkoły Ekologicznej, Szkoły Salezjan rywalizowały w konkurencjach:

 • 9 - 11 lat: 25 m z przeszkodą, 50 m z wyławianiem, 25 m z bojką ratowniczą SP, 4x25 m sztafeta z pasem ratowniczym,
 • 12 - 14 lat: 50 m z przeszkodą, 50 m z manekinem, 50 m z bojką ratowniczą SP, 4x25 m sztafeta z pasem ratowniczym.

Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, godnie reprezentujac naszą szkołę w tych trudnych i wymagających zmaganiach, zajmując również czołowe miejsca:

Wyniki:

Czytaj więcej...

XX BIEG WIELKANOCNY

7 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Dobrzenieckiej i pana Piotra Taube wzięli udział w XX Biegu Wielkanocnym. Celem imprezy było podkreślenie radości Świąt Zmartwychwstania, idea braterstwa, pokoju i jedności mieszkańców naszego miasta, bieganie jako jedna z form aktywnego wypoczynku. W tym roku ta impreza biegowa odbyła się na "Polanie przy Zochlinie" przy pięknej, wiosennej pogodzie. Po otwarciu zawodów, nastąpiło zapoznanie uczestników z trasą biegu. Uczniowie klas I - IV mieli do pokonania dystans 350 m, a klas V i VII - 700 m. Na mecie czekał na wszystkich poczęstunek, był też czas na wspólną zabawę i odpoczynek. Po biegu głównym nastąpiła dekoracja zwycięzców poszczególnych biegów, a nastepnie loteria fantowa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom aktywnej postawy, dziękujemy za obecność i godne reprezentowanie naszej szkoły. Szczególnie serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych uczniów którzy przybyli wspierać swoje pociechy i zachęcać do biegania dla zdrowia.

Nasi reprezentanci w XX Biegu Wielkanocnym:

Czytaj więcej...

IX MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KLAS I - III

28 marca 2018r. odbyły się IX Mistrzostwa Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu, na których rywalizowały liczne reprezentacje wszystkich sześciu szkół z Rumi oraz jednej z Redy. Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale, zdobywając również czołowe miejsca. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Uczniowie z klas III - IV reprezentowali naszą szkołę w 2 konkurencjach: na dystansie 25m stylem grzbietowym i dowolnym:

 • Barbara Kaźmierska 3b (2009) - I miejsce na 25 m stylem grzbietowym, III miejsce na 25 m stylem dowolnym - kraul
 • Zuzanna Zaradny 3f (2009) - II miejsce na 25 m stylem grzbietowym, I miejsce na 25 m stylem dowolnym - kraul
 • Laura Nietupska 3g (2009)
 • Alicja Fitek 4g (2008) - II miejsce na 25 m stylem grzbietowym, II miejsce na 25 m stylem dowolnym - kraul
 • Mikołaj Litwiński 3g (2009) - I miejsce na 25 m stylem dowolnym - kraul
 • Mikołaj Nietupski 3g (2009)
 • Jan Olszowy 3g (2009)
 • Tymon Łopatniuk 3g (2008)
 • Cezary Kulling 3a (2008)
 • Dawid Bury 3c (2008)
 • Oliver Knaś 3c (2008)
 • Jakub Piotrowski 3c (2008)
 • Tomasz Łaga 4g (2008)

IX MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KLAS IV - VI

28 marca 2018r. odbyły się IX Mistrzostwa Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu, na których rywalizowały liczne reprezentacje wszystkich sześciu szkół z Rumi oraz jednej z Redy. Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale, zdobywając również czołowe miejsca. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Uczniowie z klas IV - VI reprezentowali naszą szkołę w 2 konkurencjach: na dystansie 50m stylem dowolnym, grzbietowym lub klasycznym:

 • Antonina Chaber 4d (2007) - III miejsce na 50 m stylem dowolnym - kraul
 • Sara Rakowska 4f (2007)
 • Małgorzata Osiowy 5c (2006) - III miejsce na 50 m stylem dowolnym - kraul, II miejsce na 50 m stylem klasycznym
 • Karolina Szalast 6a (2005) - I miejsce na 50 m stylem dowolnym - kraul, I miejsce na 50 m stylem klasycznym
 • Zuzanna Bużan 6a (2005)
 • Wojciech Osiowy 4d (2007)
 • Tomasz Dorosz 4f (2007)
 • Szymon Niemczyk 5c (2007) - I miejsce na 50 m stylem dowolnym - kraul, I miejsce na 50 m stylem klasycznym
 • Konrad Krasowski 5a (2006) - II miejsce na 50 m stylem dowolnym - kraul
 • Bartłomiej Kulling 5a (2006)
 • Oskar Wiński 5a (2006) - III miejsce na 50 m stylem klasycznym
 • Łukasz Boćkowski 6a (2005)
 • Daniel Domagała 6a (2005)

BIEG "WILCZYM TROPEM"

4 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Justyny Oleksiak i Jolanty Dobrzenieckiej uczestniczyli w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Wilczym Tropem". Przed startem odebraliśmy koszulki okolicznościowe. Następnie ruszyliśmy do Pomnika Armii Krajowej przy ul. Żwirki i Wigury, gdzie odbył się apel oraz złożono kwiaty. Tam też nastąpił start około 2 km biegu w swoim tempie. Na mecie wręczano medale dla każdego uczestnika. Na zakończenie był czas na odpoczynek, żołnierską grochówkę i wspólne rozmowy.

KOLEJNA BIAŁA LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

27 lutego 2018 r. uczniowie klasy VI A i VI B uczestniczyli w drugiej w tym roku szkolnym „Białej lekcji wychowania fizycznego", czyli w nauce i doskonaleniu jazdy na nartach. Pomimo mrozu przywitało nas na naszym stoku "Paczoskowo" w Kosowie piękne słońce i rewelacyjnie przygotowany stok narciarski. Rozpoczeliśmy dwugodzinne zajęcia pod okiem zaprzyjażnionych już instruktorów PZN. Po wyczerpujących zajęciach ogrzewaliśmy się przy kominku w ciepłej chatce. Piekliśmy kiełbaski i zajadaliśmy bułeczki. Był też czas na podsumowanie lekcji oraz nagrody instruktorów dla każdego uczestnika. Rozgrzani, wypoczęci i zregenerowani uczniowie wrócili na stok. Tym razem zamiast nart zabrali sanki i jabłuszka do zjeżdzania na śniegu. Dziękujemy pani Joannie Nastały i księdzu Michałowi Kwiatkowskiemu za niezwykłe zaangażowanie i bezcenne wsparcie w organizacji oraz realizacji tego przedsięwzięcia.

Tego rodzaju zajęcia wychowania fizycznego wyposażają naszych uczniów w bezcenne umiejętności na całe życie. Narciarstwo to dyscyplina która bardzo wzbogaca kompetencje dzieci, urozmaica ich aktywność fizyczną, pozwala rozszerzyć zainteresowania i pasje, kształtuje charakter. Wierzymy, że tzw. sporty całego życia to inwestycja w przyszłe życie naszych uczniów, które chcemy aby było jak najbardziej szczęśliwe, aktywne i zdrowe, przepełnione dobrymi emocjami, pozytywnym nastawieniem do świata, radością, odwagą i chęcią bycia w społeczeństwie.

BIAŁA LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

20 lutego 2018 r. uczniowie klasy VI C i VI A pod opieką wychowawców uczestniczyli w „Białej lekcji wychowania fizycznego", czyli w nauce lub doskonaleniu jazdy na nartach. To już drugi rok kiedy nasi uczniowie maja szansę nauki podstaw lub doskonalenia techniki tej pięknej dyscypliny sportu jaką jest narciarstwo w ramach lekcji wychowania fizycznego. Z inicjatywy nauczyciela wf naszej szkoły pani Joanny Nastały nasza szkoła od zeszłego roku nawiązała współpracę i odwiedza stok narciarski w Kosowie „Paczoskowo", który jest dla nas bardzo przyjazny. Można powiedzieć że podczas lekcji mamy stok dla siebie. Współpracujemy tam z instruktorami Polskiego Związku Narciarskiego, należącymi do prestiżowego Stowarzyszenia  Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Po dwugodzinnej lekcji, uczniowie mieli czas na odpoczynek i ciepły posiłek w chatce z palącym się kominkiem. Instruktorzy w tym czasie podsumowali zajęcia, nagrodzili wszystkich za postęp i zaangażowanie sympatycznymi upominkami. Na koniec był czas na pełną radości zabawę na śniegu. Wszyscy byli bardzo dzielni i ku zdumieniu instruktorów i nauczycieli większości udało się skorzystać z wyciągu i wjechać na szczyt, aby później samodzielnie zjechać na dół. Bardzo dziękujemy księdzu Michałowi Kwiatkowskiemu za wsparcie wychowawców oraz instruktorów.

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

22 stycznia 2018 r. dziewczęta z klasy IV F uczestniczyły w lekcji wf na lodowisku syntetycznym. Była to świetna okazja do przekonania się, że zimą warto być aktywnym na świeżym powietrzu, że nie ma złych warunków atmosferycznych, potrzebny jest tylko odpowiedni ubiór. Zajęcia z uśmiechem na twarzy, z zabawą w gronie koleżanek to doskonała integracja grupy. To również edukacja dla bezpieczeństwa, zwłaszcza kiedy uzmysłowimy sobie jak ważne jest np. zakładanie kasku. Dziewczyny świetnie się spisały.

Również Was namawiamy do Aktywnych i Bezpiecznych Ferii Zimowych. Nie spędzajcie całych dni przed komputerem, ponieważ zimę można polubić. Zapraszamy Was na bezpłatne lodowisko przy ul. Świętopełka od 22 stycznia do 11 lutego w godz. 10:00 - 20:00. Wstęp oraz wypożyczenie łyżew i kasku jest bezpłatne. Można również przynieść swój kask. To bardzo ważne abyście go zakładali. Bezpiecznej i radosnej zabawy!  

MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

8 stycznia 2018 r. przed rozpoczęciem Miejskich Igrzysk Dzieci w Pływaniu Drużynowym, odbyła się ważna i wzruszająca chwila dla całej społeczności sportowej Rumi. W imieniu uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego, Szkolnego Związku Sportowego Pan Jarosław Mamrot oraz przedstawiciel SZS podziękował za wiele lat owocnej pracy i pożegnał odchodzącego Dyrektora MOSiR w Rumi Pana Jana Nowickiego.  

III miejsce sztafety dziewcząt 8×25 m stylem dowolnym:

• Karolina Szalast 6a (2005)
• Zuzanna Bużan 6a (2005)
• Małgorzata Osiowy 5c (2006)
• Zofia Krukowska 6a (2006)
• Antonina Chaber 4d (2007)
• Sara Rakowska 4d (2007)
• Amelia Maciborko 4a (2008)
• Alicja Wrzałek 3a (2008) 

• Wiktoria Pscolovskas (2007) R

II miejsce sztafety chłopców 8 x 25m stylem dowolnym:

• Łukasz Boćkowski 6a (2005)
• Wiktor Toruńczak 6a (2005)
• Konrad Krasowski 5a (2006)
• Oskar Wiński 5a (2006)
• Radosław Kryś 4f (2007)
• Wojciech Osiowy 4d (2007)
• Cezary Kulling 3a (2008)
• Jakub Piotrowski 3c (2008)

• Tomasz Wojnowski 5a (2006) R
• Dawid Bury 3c (2008) R
• Olivier Knaś 3c (2008) R

Wyścigi indywidualne dziewcząt - rocznik 2007 i 2008:

25 m stylem klasycznym – Antonina Chaber 4d (2007)
25 m stylem grzbietowym – Alicja Wrzałek 3a (2008)
25 m stylem dowolnym – Sara Rakowska 4f (2007), Wiktoria Zuzanna Pscolovskas (2007)
25 m stylem grzbietowym - Amelia Maciborko 4a (2008)

Wyścigi indywidualne dziewcząt - rocznik 2005 i 2006:

25 m stylem motylkowym – Karolina Szalast 6a (2005) - I miejsce
25 m stylem klasycznym – Małgorzata Osiowy 5c (2006) - III miejsce
25 m stylem grzbietowym – Zuzanna Bużan 6a (2005)
25 m stylem dowolnym – Zofia Krukowska 6a (2006)

Wyścigi indywidualne chłopców - rocznik 2007 i 2008:

25 m stylem klasycznym – Radosław Kryś 4f (2007) - II miejsce
25 m stylem grzbietowym – Wojciech Osiowy (2007)
25 m stylem dowolnym – Cezary Kulling 3a (2008), Dawid Bury 3c (2008), Olivier Knaś 3c (2008)
25 m stylem klasycznym - Jakub Piotrowski 3c (2008)

Wyścigi indywidualne chłopców - rocznik 2005 i 2006:

25 m stylem motylkowym – Konrad Krasowski 5a (2006) - I miejsce
25 m stylem klasycznym – Wiktor Toruńczak 6a (2005), Tomasz Wojnowski 5a (2006)
25 m stylem grzbietowym – Łukasz Boćkowski 6a (2005)
25 m stylem dowolnym – Oskar Wiński 5a (2006) - III miejsce

FINAŁ AKCJI "DZIECIAKI DO RAKIET" - PROGRAM TENIS 10

Z radością informujemy, iż do naszej szkoły dotarł sprzęt tenisowy, który jest nagrodą za nasz aktywny udział i uplasowanie się na III miejscu w ogólnopolskiej akcji "Dzieciaki do Rakiet".

Otrzymaliśmy: 20 rakiet, 40 piłek tenisowych, 4 siatki, 2 komplety znaczników. 

Nasi nauczyciele wychowania fizycznego w dniu 25 i 26 listopada 2017 r. wzięli udział w bezpłatnym, podstawowym szkoleniu przygotowanym przez Polski Związek Tenisowy. Trener i propagator tenisa w naszej szkole Pani Joanna Nastały, dodatkowo uczestniczyła w konferencji Polskiego Związku Tenisowego poświęconej m. in. realizacji Programu Tenis 10, która odbyła się w dniach  9 i 10 grudnia 2017 r. w Warszawie. Dzięki tym wszystkim staraniom nasi nauczyciele będą mogli wprowadzić tenis do programu zajęć, jednocześnie realizując "Narodowy Program Upowszechniania Tenisa - Tenis 10" realizowany wspólnie przez Polski Związek Tenisowy i Ministerstwo Sportu i Turystyki.  

Wszystko po to, by nasi uczniowie mogli spróbować tej wspaniałej dyscypliny.

http://tenis10.pzt.pl/

ZIMOWY RAJD NA ORIENTACJĘ "PRZEDŚWIĄTECZNYM TROPEM MIKOŁAJA"

2 grudnia 2017 r. uczniowie klasy VI A, uczestniczyli w Zimowym Rajdzie na Orientację "Przedświątecznym tropem Mikołaja". Do międzyszkolnej zabawy zaprosili nas organizatorzy tego niezwykłego przedsięwzięcia byłe Gimnazjum Nr 4 w Rumi - aktualnie SP 10 Rumia i SKKT "Włóczykij". Podczas wędrówki uczestnicy musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ochrony środowiska, zbadać czystość powietrza. Umiejętnie rozwiązywać zadania i zagadki poprzez stosowanie zasad logicznego myślenia. Orientować mapę w terenie leśnym i zabudowanym. Stosować zasady kulturalnego zachowania podczas pieszej wędrówki, jednocześnie współpracując i akceptując wszystkich członków grupy. W smutnej scenerii wycinanego lasu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, był to marsz terenowy połączony z edukacją, dający możliwość nawiązania pozaszkolnych relacji i integracji klasy.

Na mecie na uczestników czekały konkurencje dekoratorskie, a następnie regenerujący posiłek. Nie zabrakło również świątecznych upominkiów. Nasi przyjaciele - organizatorzy rajdu obdarowali nas dodatkowo grą planszową PTTK "Wędruj z nami", która wzbogaci zasób pomocy dydaktycznych naszej szkoły. Na wyniki rywalizacji marszu na orientację czekamy ...

Czytaj więcej...

JUMP WF KLASY VI A

28 listopada 2017 r. klasa VI A pod okiem trenera uczestniczyła w akrobatycznej lekcji wychowania fizycznego w parku trampolin JUMPCITY w Rumi. Podczas tej lekcji wf w wyjątkowy sposób rozwijana jest koordynacja i ogólna sprawność ruchowa. Skakanie na trampolinach nie nadwyręża stawów oraz chroni przed wadami postawy. Była to radosna i integrująca zabawa, połączona z odpowiednią dawką zdrowego ruchu!

NASI UCZNIOWIE NA I MISTRZOSTWACH SZKÓŁ W RUMI W SIŁOWANIU NA RĘKĘ

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku Rumia była gospodarzem Pucharu Świata Osób Niepełnosprawnych w Armwrestlingu, czyli siłowania na rękę. Z tej okazji 20 listopada 2017r. w trakcie trwania Pucharu Świata odbyły się także I Mistrzostwa Szkół w Rumi w siłowaniu na rękę. Nasza szkoła jako jedyna dumnie reprezentowała rumskie szkoły podstawowe. Dzieci były pod wielkim wrażeniem zawodów, a sama świadomość, że rywalizują po okiem  światowych sędziów wzbudzała w nich wiele emocji.

W kategorii dziewcząt:
I miejsce zajęła Wiktoria Kułakowska z VI d
II miejsce
Adrianna Cylka z  VI b
III miejsce
Wiktoria Pscolovskas z IV f

W kategorii chłopców:

I miejsce Bartosz Czaja z VII a
II miejsce Maciej Mackiewicz z VI a
III miejsce  Adrian Kreft z V b
IV miejsce Radosław Kryś z IV f

Na zawodach nie zabrakło także kibiców z naszej szkoły, którzy w ramach zajęć wychowania fizycznego przybyli oglądać to wielkie sportowe widowisko. Zawody były wspaniałą okazją do poznania przepisów Armwrestlingu i kształtowania prawidłowej postawy zawodnika i kibica. To doskonała lekcja empatii i bezinteresownej gotowości do współuczestnictwa w życiu drugiego, potrzebującego pomocy człowieka. Warto pokazywać uczniom czym jest prawdziwy duch sportu i na czym polega rywalizacja fair play.

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!

DZIĘKUJEMY ZA GŁOSOWANIE W RAMACH AKCJI "DZIECIAKI DO RAKIET"

Pod hasłem "Tenis na wf" tenis wchodzi do szkół podstawowych. W 50 szkołach w Polsce dzieci będą zarażać się tenisową pasją dzięki akcji Dzieciaki do Rakiet!

Dzieciaki do Rakiet to ogólnopolska akcja mająca na celu popularyzację tenisa wśród dzieci w wieku 5-12 lat oraz ich rodziców. Tenis to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Każdy może w nią grać!

8 listopada 2017 r. z ogromną radością poznaliśmy oficjalne wyniki naszego starania, czyli głosowania na filmik naszej szkoły pt. "Dzieciaki z SP1 w Rumi" w ramach akcji "Dzieciaki do Rakiet". Dzięki Wam, Waszym bliskim i przyjaciołom naszej Jedynki w ciągu 5 dni (od wieczoru 26 paź. do końca głosowania o 23:59 31 paź.) zebraliśmy 4569 głosów, co zapewniło nam rewelacyjne III miejsce na 13 rywalizujących w województwie pomorskim szkół. Na tle innych szkół głosujących nawet od 18 września to niebywały wynik. Dzięki temu jako jedna z 50 szkół w Polsce jesteśmy zakwalifikowani do udziału w akcji - jesteśmy laureatami ogólnopolskimi!

Z całego serca dziękujemy za Wasze niezwykłe zaangażowanie, bezinteresowną pomoc, bezcenne wsparcie, wytrwałość, zarwane noce :) , cierpliwe znoszenie naszych natrętnych smsów i maili :) oraz bycie z nami przez te 5 pełnych emocji dni!
Po cichu liczymy też na to wszystko następnym razem ;)

W sposób szczególny dziękujemy pani Joannie Nastały nauczycielowi wychowania fizycznego, koordynatorowi akcji "Dzieciaki do Rakiet", propagatorowi i trenerowi tenisa w naszej szkole. Dziękujemy również za nakręcenie filmiku "Dzieciaki z SP1 w Rumi" klasie IV B i uczniom uczęszczającym na szkolne koło Tenis.

Dzięki Waszym dobrym sercom i wielkiej życzliwości nasza szkoła otrzyma sprzęt tenisowy, a nasi nauczyciele wf w dniu 25 i 26 listopada wezmą udział w szkoleniu przygotowanym przez Polski Związek Tenisowy, dzięki któremu będą mogli wprowadzić tenis do programu zajęć. Wszystko po to, by dzieciaki mogły spróbować tej wspaniałej dyscypliny.

https://www.dzieciakidorakiet.pl/winners

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)