Archiwum: Sport - Działania prozdrowotne 2016/2017

V POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O ZDROWIU

17 maja 2017 r. uczniowie szkół z powiatu wejherowskiego, realizujących program edukacji zdrowotnej „Trzymaj Formę", wzięli udział w V Powiatowym Turnieju Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem "Zdrowy styl życia jest do przeżycia" oraz V Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Trzymaj formę". Celem tego przedsięwzięcia, organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wejherowie, jest rozbudzanie świadomości i odpowiedzialności zdrowotnej, podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia, zapobieganie nadwadze i otyłości poprzez promowanie zdrowego zbilansowanego odżywiania i aktywności fizycznej, zapobieganie zatruciom żywnością i chorobom przenoszonym drogą układu pokarmowego, zapobieganie cukrzycy, aktywizowanie i inspirowanie uczniów i środowisk szkolnych na rzecz działań edukacyjnych związanych z profilaktyką zdrowotną. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V A, pod opieką pani Jolanty Dobrzenieckiej. Gorące podziękowania kierujemy do pracowników oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wejherowie Pani Lucyny Szlaga i Pani Ewy Paseckiej za niezwykłe i bezcenne zaangazowanie w edukację zdrowotną dzieci powiatu wejherowskiego.

WARSZTATY EDUKACYJNE "ZDROWE ŚNIADANIE"

18 października 2016 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjne dla klas I-III pt. "Zdrowe Śniadanie". Na stołach gościło musli na bazie jogurtu naturalnego z samodzielnie dobieranymi przez dzieci dodatkami (płatki różnego rodzaju, bakalie, miód, świeże owoce itp.). Zajęcia podkreślały ważną rolę pierwszego - domowego śniadania i drugiego - szkolnego śniadania w rozwoju dziecka. Te oba posiłki, a zwłaszcza ich jakość odżywcza mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny naszych uczniów, na możliwość ich koncentrowania się podczas lekcji i osiąganie sukcesów szkolnych.

Warsztaty są wynikiem nawiązania współpracy z nowym partnerem naszej szkoły w realizacji Programu Unijnego "Owoce i Warzywa w Szkole" firmą Salvit-Prima. Jest to jedyna firma realizującą ten program w województwie pomorskim, która otrzymała wyróżnienie Agencji Rynku Rolnego za działania na rzecz rozwoju Programu Unijnego „Owoce i Warzywa w Szkole" oraz za promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci.