Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum: Sport - wydarzenia 2016/2017

POLSKA BIEGA - BIEGAJ RAZEM Z PARKRUN

27 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami wychwania fizycznego przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Polska Biega". Spotkaliśmy się o 9:00 na stadionie MOSiR. Następnie po zapoznaniu się z trasą rozpoczęliśmy 30 minutową aktywność ruchową na pętli 400m w formie biegu lub marszu. Po wysiłku czekał na nas poczęstunek i loteria fantowa. Mieliśmy również czas na wspólne rozmowy i integrację naszej szkolnej jak i również międzyszkolnej społeczności. Wszyscy świetnie się bawili jednocześnie robiąc wiele dobrego dla swojego zdrowia.

Do tej edycji dołączył również parkrun Rumia http://www.parkrun.pl/rumia/

Co to jest parkrun Rumia?
To bezpłatny bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. W ramach parkrun wszyscy biegamy dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Bez względu na to, jakie ono jest – zapraszamy!
Kiedy organizowany jest bieg?
W każdą sobotę o 9:00 rano.
Gdzie organizowany jest bieg?
Miejsce organizacji biegu to Park Miejski oraz okolice ul. Starowiejskiej. Szczegółowe informacje nt. lokalizacji oraz trasy biegu znajdziesz tutaj.

Dziękujemy Rodzicom za bezcenne wspieranie swoich dzieci, a nauczycielom za wspieranie swoich uczniów, w aktywności i zdrowym stylu życia. Podziękowania kierujemy również do pracowników MOSiR Rumia za realizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia. A naszym wyjątkowym uczniom gratulujemy aktywnej i prozdrowotnej postawy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ W BIEGU NA ORIENTACJĘ

24 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Joanny Nastały, szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Rumi Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Biegu na Orientację. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy IV: Małgorzata Osiowy, Olga Żornaczuk, Zuzanna Neyman, Natalia Miotk, Kinga Socha, Aurelia Skowrońska oraz dziewczynki z klasy V: Karolina Stewa, Martyna Kreft, Julia Kulikowska, Oliwia Helbik, Wiktoria Jasińska, Wiktoria Kułakowska, Oliwia Dettlaff, Magda Borkowska. Dziewczynki dzielnie biegły z mapą, a przy tym wspaniale się bawiły. Nasza szkoła w kwalifikacji drużynowej zajęła zaszczytne II miejsce. W kwalifikacji indywidualnej wśród uczniów klas czwartych I miejsce zajęła Natalia Miotk, II miejsce Aurelia Skowrońska, a III miejsce Zuzanna Neyman. W czasie imprezy rozdano również nagrody w Pucharze Rumi za rok szkolny 2016/2017w sprinterskim biegu na orientację. Za udział w cyklu rodzinnych biegów na orientację I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Małgorzata Osiowy. Wszystkim dziewczynkom serdecznie gratulujemy zaangażowania, wspaniałej sportowej postawy i osiągniętych wyników.

POLSKA BIEGA - BIEGAJ RAZEM Z NAMI

13 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami wychwania fizycznego przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Polska Biega". Spotkaliśmy się o 9:00 na stadionie MOSiR. Następnie po zapoznaniu się z trasą rozpoczęliśmy 30 minutową aktywność ruchową na pętli 400m w formie biegu lub marszu. Po wysiłku czekał na nas poczęstunek i loteria fantowa. Mieliśmy również czas na wspólne rozmowy i integrację naszej szkolnej jak i również międzyszkolnej społeczności. Wszyscy świetnie się bawili jednocześnie robiąc wiele dobrego dla swojego zdrowia. Dziękujemy Rodzicom za bezcenne wspieranie swoich dzieci, a nauczycielom za wspieranie swoich uczniów, w aktywności i zdrowym stylu życia. Podziękowania kierujemy również do pracowników MOSiR Rumia za realizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia. A naszym wyjątkowym uczniom gratulujemy aktywnej i prozdrowotnej postawy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Zapraszamy na kolejną edycję "Polska Biega" 27 maja 2017 r. o godz. 9:00 na stadion MOSiR Rumia.

VIII MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KLAS I - III

26 kwietnia 2017 r. uczniowie klas I - III, na codzień trenujący w klubach i szkółkach pływackich, pod opieką pani Jolanty Dobrzenieckiej reprezentowali naszą szkołę na VIII Mistrzostwach Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu. Każdy z uczestników startował w swojej kategorii wiekowej w dwóch konkurencjach: 25 m stylem grzbietowym i 25 m stylem dowolnym. Nasza reprezentacja spisała się doskonale:

 • Czarek Kulling 2a (2008) - wyróżnienie w dwuboju pływackim
 • Dawid Bury 2c (2008) - wyróżnienie w dwuboju pływackim
 • Jakub Piotrowski 2c (2008) - brązowy medal na 25 m stylem dowolnym i brązowy medal na 25 m stylem grzbietowym, wyróżnienie w dwuboju pływackim
 • Wojciech Osiowy 3 d (2007) - wyróżnienie w dwuboju pływackim
 • Szymon Niemczyk 4c (2007) - złoty medal na 25 m stylem dowolnym i złoty medal na 25 m stylem grzbietowym, wyróżnienie w dwuboju pływackim

VIII MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KLAS IV - VI

26 kwietnia 2017 r. uczniowie klas IV - VI, na codzień trenujący w klubach i szkółkach pływackich, pod opieką pana Piotra Taube reprezentowali naszą szkołę na VIII Mistrzostwach Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu. Każdy z uczestników startował w swojej kategorii wiekowej w wybranych konkurencjach: 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym. Nasza reprezentacja spisała się doskonale:

 • Konrad Krasowski 4a (2006) - brązowy medal na 50 m stylem dowolnym, III miejsce w dwuboju pływackim
 • Bartek Kulling 4a (2006)
 • Małgorzata Osiowy 4c (2006) - złoty medal na 50 m stylem klasycznym
 • Piotr Stępnik 4c (2006)
 • Patrycja Jankowska 5b (2005)
 • Krzysztof Krasowski 6b (2004) - srebrny medal na 50 m stylem dowolnym, brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym, brązowy medal na 50 m stylem klasycznym, II miejsce w dwuboju pływackim

XIX BIEG WIELKANOCNY

22 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z księdzem Michałem Kwiatkowskim oraz nauczycielem wychowania fizycznego panią Jolantą Dobrzeniecką wzięli udział w XIX Biegu Wielkanocnym. Celem imprezy było podkreślenie radości Świąt Zmartwychwstania, idea braterstwa, pokoju i jedności mieszkańców naszego miasta, bieganie jako jedna z form aktywnego wypoczynku. W tym roku ta impreza biegowa odbyła się blisko naszej szkoły i pomimo zimnej aury uczestnicy z naszj szkoły stawili się na starcie. Po otwarciu zawodów, nastąpiło zapoznanie uczestników z trasą biegu, która prowadziła dookoła boisk Orlik. Uczniowie klas I-IV mieli do pokonania dystans 400m, a klas V i VI - 1000m. Na mecie czekał na wszystkich poczęstunek, był też czas na wspólną zabawę i odpoczynek. Po biegu głównym nastąpiła dekoracja zwycięzców poszczególnych biegów, a nastepnie loteria fantowa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom aktywnej postawy. Ks. Michałowi dziękujemy za przykład aktywności biegowej do naśladowania przez dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych uczniów którzy przybyli wspierać swoje pociechy i zachęcać do biegania dla zdrowia. Szczególnie gratulujemy:

Natalii Mocarskiej IV A - III miejsce (dziewczęta rocznik 2006)

Mateuszowi Zdrojewskiemu IV B - I miejsce (chłopcy rocznik 2006)

Tomaszowi Wojnowskiemu IV A - III miejsce (chłopcy rocznik 2006)

Kamilowi Detlaf VI D - II miejsce (chłopcy rocznik 2004)

RAJD FABULARYZOWANY "AKADEMIA JEDI"

Z dnia 31 marca na 1 kwietnia 2017 r. w niezwykłym rajdzie nocnym uczestniczyli uczniowie klas V i VI naszej szkoły, pod opieką pani Dyr. Ireny Kopaczewskiej, Lucyny Konkol, Anety Mackiewicz i Jolanty Dobrzenieckiej. Wcielając się w padawanów, zdobywali umiejętności i podejmowali nowe wyzwania Akademii Jedi. Na zajęciach w szkole poznawali tajniki Galaktyki, ćwiczyli opanowanie emocji, władanie mieczem świetlnym, odkrywali swoje dobre strony. Współpracowali w zespole oraz uczyli się sterowania robotami. Musieli również przejść grę strategiczną. Dalsza część zajęć odbywała się w nocnym plenerze, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie Akademii musieli sobie poradzić z kolejnymi wyzwaniami: pokonać zwinnościowy tor przeszkód, omijać niebezpieczeństwa w kantynie, pomóc odnaleźć i przetransportować bezcenny moduł oraz przejść szkolenie u Chewbacca. Nasi dzielni uczestnicy świetnie poradzili sobie z zadaniami i wszyscy otrzymali miecze świetlne. Organizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij" i Gimnazjum nr 4 w Rumi.

VI RAJD FABULARYZOWANY "RUBINOWA PODRÓŻ"

11 lutego 2017 r., uczniowie klas IV - V pod opieką pani Dominiki Widery i Jolanty Dobrzenieckiej uczestniczyli w VI Rajdzie Fabularyzowanym Zimowy Świat Bajek pt. „Rubinowa Podróż", inspirowanym znaną powieścią Tove Janssona "Zima Muminków", "W Dolinie Muminków" i "Lato Muminków". Rajd był przygotowany przez Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij" oraz Gimnazjum Nr 4 w Rumi. Organizatorzy zaprosili do wspaniałej zabawy edukacyjnej, której celem było między innymi nauka pracy w zespole i odnajdywanie w nim swojego miejsca, umiejętność podziału obowiązków, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za własne oraz grupowe decyzje, próba przezwyciężania własnych słabości i lęków, budowania pozytywnej samooceny. Przez ponad 3 godziny byliśmy w świecie baśniowej scenerii oddychając mroźnym i zdrowym powietrzem, wpadając w zachwyt nad białym zimowym lasem. Pogoda nam sprzyjała, humory dopisywały. Wszystkie zadania na trasie zostały wykonane, wiec pobyt na urodzinkach Topika i Topci oraz otrzymane upominki były w pełni uzasadnione. Przyjemność połączyliśmy z poznaniem walorów turystycznych lasów okalających Rumię, umiejętnością korzystania z mapy, a także z bezcenną aktywnością na świeżym powietrzu.

„BIAŁA LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO"

9 lutego 2017 r. uczniowie klasy V c, pod opieką wychowawczyni p. Joanny Nastały i ks. Michała Kwiatkowskiego, uczestniczyli w „Białej lekcji wychowania fizycznego", czyli w nauce jazdy na nartach.
Stok narciarski w Kosowie „Paczoskowo" okazał się dla nas bardzo przyjazny. Czekali na nas wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa, którzy z wielkim zaangażowaniem uczyli nas podstaw tej pięknej dyscypliny sportu jaką jest narciarstwo. W czasie, gdy jedna grupa zgłębiała tajniki jazdy na nartach, druga szalała na jabłuszkach. Zabawy i śmiechu było co niemiara...Po wyczerpujących zajęciach na śniegu ogrzewaliśmy się przy kominku w ciepłej chatce. Piekliśmy kiełbaski i zajadaliśmy bułeczki. Wszyscy byli bardzo dzielni i ku radości instruktorów i nauczycieli większości udało się skorzystać z wyciągu i wjechać na szczyt, aby później samodzielnie zjechać na dół.
Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że wracamy do Paczoskowa za rok.

XIX ZIMOWY RAJD NA ORIENTACJĘ "ŚWIĄTECZNY BAŁAGAN"

3 grudnia 2016 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Turystycznego pod opieką pani Dyrektor Ireny Kopaczewskiej oraz uczniowie klasy V A pod opieką wychowawcy pani Jolanty Dobrzenieckiej, uczestniczyli w XIX Zimowym Rajdzie na Orientację "Świąteczny Bałagan". Do międzyszkolnej zabawy zaprosili nas organizatorzy tego niezwykłego przedsięwzięcia Gimnazjum Nr 4 w Rumi i SKKT "Włóczykij". Podczas wędrówki uczestnicy musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi tradycji świątecznych i mikołajkowych regionu kaszubskiego. Umiejętnie rozwiązywać zadania i zagadki poprzez stosowanie zasad logicznego myślenia. Orientować mapę w terenie leśnym i zabudowanym. Stosować zasady kulturalnego zachowania podczas pieszej wędrówki, jednocześnie współpracując i akceptując wszystkich członków grupy. Dbać o ochronę środowiska i los zwierząt zimą. Była to świetna zabawa terenowa połączona z edukacją i aktywnością fizyczną, przypominająca nam walory turystyczno - krajoznawcze okolic naszego miasta.

Czytaj więcej...

MECZ 62 SETY NA 62 - LECIE MIASTA RUMI

8 października 2016 r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wraz z opiekunem panią Jolantą Dobrzeniecką, uczestniczyła w meczu piłki siatkowej "62 sety na 62 - lecie miasta Rumi", który organizowany jest w każdą rocznicę otrzymania praw miejskich przez Rumię. Jest to święto siatkówki w mieście popularyzujące tą dyscyplinę sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wzorem lat ubiegłych zagrały w nim dwie drużyny: czerwoni i niebiescy. Nasze uczennice godnie reprezentowały drużynę czerwonych wygrywając z reprezentacją Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rumi czyli drużyną niebieskich.

Nasza reprezentacja:

 • Magdalena Doroszewska VI c - kapitan drużyny
 • Magdalena Kalinowska VI c
 • Kinga Wożyńska VI c
 • Natalia Bemke VI d
 • Oliwia Maciaszek VI d
 • Wiktoria Labuda VI e
 • Julia Patok VI e

DZIEŃ SPORTU - CAŁA SZKOŁA BIEGA

30 września 2016 r. obchodziliśmy Dzień Sportu pt. "Cała Szkoła Biega" z okazji Święta Naszej Szkoły tj. 269. rocznicy urodzin patrona szkoły Józefa Wybickiego. Ten wyjątkowy dzień klasy V i VI spędziły aktywnie uczestnicząc w biegu wytrzymałościowym na stadionie MOSiR w Rumi. Uczniowie maszerowali i biegali w swoim tempie przez trzydzieści minut pokonując własne słabości i wzmacniając siłę charakteru. W tym roku biegał z nami wyjątkowy gość, gdynianin od kilku lat mieszkający w Rumi, pan Antoni Cichończuk wielokrotny mistrz świata, igrzysk i Europy weteranów w maratonie. Mistrz który wygrywa walkę z nowotworem biegając niemal bez trzustki, a biegać zaczął w wieku 50 lat. Uczestnicy podjęli również wyzwanie na wyróżnienie swojej klasy. Biegały wiec razem z nami miśki, balony, korony, krawaty, okulary i bandamki oraz wiele innych zabawnych elementów. Pokazaliśmy, że jesteśmy zgraną i aktywną społecznością naszej szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasz nauczyciel historii i zajęć technicznych pani Marta Licau, która dała dzieciom bezcenny przykład aktywności biegowej.

XXXII BIEG POKOJU

18 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, kolejny raz aktywnie uczestniczyli w Biegu Pokoju. Chłopcy i dziewczęta wykazali się determinacją w dążeniu do celu, wolą walki i rywalizacji w duchu Fair Play. Pokonując własne słabości i hartując swój charakter nasi sportowcy odnosili sukcesy indywidualne oraz zdobyli puchar dla naszej szkoły za najliczniejszy udział w XXXII Biegu Pokoju. Wzieli również udział w loterii fantowej. Bezcenna była obecność Rodziców naszych uczniów, którzy wspierali swoje pociechy w podjętym wysiłku i kształtowaniu nawyków prozdrowotnych. Szczególnie dziękujemy i gratulujemy Rodzicom, którzy sami dali przykład dzieciom i aktywnie uczestniczyli w biegu. Zapraszamy ponownie za rok. 

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)