Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

Archiwum: Sport - wydarzenia 2015/2016

12. WEEKEND POLSKA BIEGA - BIEGANIE. TO U NAS RODZINNE.

21 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami wychwania fizycznego przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "12. Weekend Polska Biega" w tym roku pod hasłem "Bieganie. To u Nas Rodzinne". Spotkaliśmy się o 9.00 przed stadionem MOSiR. Następnie po zapoznaniu się z trasą rozpoczęliśmy 30 minutową aktywność fizyczną na pętli 700m w formie biegu lub marszu. Po wysiłku czekał na nas poczęstunek i loteria fantowa. Mieliśmy również czas na wspólne rozmowy i integrację naszej szkolnej społeczności. Wszyscy świetnie się bawili jednocześnie robiąc wiele dobrego dla swojego zdrowia. W sposób szczególny dziękujemy Rodzicom. Państwa obecność, zaangażowanie to bezcenne wsparcie dzieci w aktywności i zdrowym stylu życia. Drodzy uczniowie jesteśmy z Was bardzo dumni.

POLSKA BIEGA - BIEGAJ RAZEM Z NAMI

7 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychwania fizycznego przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Polska Biega". Spotkaliśmy się o 9.00 przed stadionem MOSiR. Następnie po zapoznaniu się z trasą rozpoczęliśmy 30 minutową aktywność ruchową na pętli 700m w formie biegu lub marszu. Po wysiłku czekał na nas poczęstunek i loteria fantowa. Mieliśmy również czas na wspólne rozmowy i integrację naszej szkolnej społeczności. Wszyscy świetnie się bawili jednocześnie robiąc wiele dobrego dla swojego zdrowia. Dziękujemy Rodzicom za bezcenne wspieranie swoich dzieci w aktywności i zdrowym stylu życia.

CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ

Polska już biega! Dla frajdy, spontanicznie, bez napięcia! Nasi uczniowie też odeszli od komputera, telewizora, zostawili komórkę. Założyli strój sportowy i dołączyli do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Biega z Mapą. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

http://biegajzmapa.pl/

 

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

23 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego celem jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego. W turnieju tym należy się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego, dobrą techniką jazdy na rowerze, właściwymi zachowaniami w ruchu drogowym i podstawowymi umiejętnościami udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasza drużyna w składzie Julia Grzenkowicz V c, Natalia Kwiek V c, Grzegorz Dylak V c, Daniel Madeja V c pod opieką pani Agaty Mazur zajęła w tym trudnym turnieju II miejsce, a Grzegorz Dylak w klasyfikacji indywidualnej wywalczył III lokatę.

VII MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KLAS IV - VI

20 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IV - VI pod opieką pani Joanny Nastały reprezentowali naszą szkołę na VII Mistrzostwach Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu. Każdy z uczestników startował w swojej kategorii wiekowej w wybranych konkurencjach: 25 m stylem grzbietowym, 25 m stylem dowolnym, 25 m stylem klasycznym. Młodzi pływacy spisali się doskonale zdobywając medale i zajmując czołowe miejsca.

Nasza reprezentacja:

 • Patrycja Herrmann VI C - złoty medal na 25 m st. grzbietowym, brązowy medal na 25 m st. dowolnym
 • Karolina Plewka VI C- brązowy medal na 25 m st. klasycznym
 • Krzysztof Krasowski V B- srebrny medal na 25 m st. klasycznym, brązowy medal na 25 m st. grzbietowym, brązowy medal na 25 m st. dowolnym
 • Dominika Gruba V A
 • Maja Pranczke V A
 • Hubert Zielonka V A
 • Monika Waldach VI C
 • Julia Bauer V C
 • Mateusz Cybulski V A
 • Nikola Sękiewicz VI B

VII MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KLAS I - III

20 kwietnia 2016 r. uczniowie klas I - III, na codzień trenujący m. in. w UKS Tri Team Rumia, pod opieką pani Joanny Nastały i Jolanty Dobrzenieckiej reprezentowali naszą szkołę na VII Mistrzostwach Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu. Każdy z uczestników startował w swojej kategorii wiekowej w dwóch konkurencjach: 25 m stylem grzbietowym i 25 m stylem dowolnym. Młodzi pływacy spisali się doskonale zdobywając medale i zajmując czołowe miejsca.

Nasza reprezentacja:

 • Czarek Kulling I A - srebrny medal na 25m st. grzbietowym i brązowy medal na 25m st. dowolnym
 • Wojciech Osiowy II D - IV miejsce na 25m st. grzbietowm i brązowy medal na 25m st. dowolnym
 • Marcel Szlas II D - V miejsce na 25m st. grzbietowym
 • Radosław Kryś II G - złoty medal na 25m st. grzbietowym i złoty medal na 25m st. dowolnym
 • Dawid Karczewski III A
 • Konrad Krasowski III A - V miejsce na 25m st. grzbietowym i IV miejsce na 25m st. dowolnym
 • Bartek Kulling III A
 • Szymon Niemczyk III C - brązowy medal na 25m st. grzbietowym i V miejsce na 25m st. dowolnym
 • Małgorzata Osiowy III C - brązowy medal na 25m st. grzbietowym
 • Mikołaj Sępnik III C

FINAŁ TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS I-III

Dnia 9 kwietnia odbył się finał halowej piłki nożnej klas I-III. Naszą szkołę reprezentowała grupa chłopców z klas III: Mateusz Zdrojewski, Krzyś Marzejon, Kacper Kacprzyk, Kamil Byczkowski, Szymon Niemczyk, Michał Kulesza, Jakub Skowronek, Dawid Karczewski, Robert Szornak. Drużyna uczestniczyła od listopada w comiesięcznych rozgrywkach, zakończyła rywalizację na V miejscu. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, drobne nagrody od sponsorów oraz dyplom i puchar dla szkoły. Sportowcy wykazali się dużą kulturą osobistą podczas spotkań i grą fair play. W tym miejscu pragnę podziękować panu Karczewskiemu i Toyota Walder Rumia za ufundowanie 16 kompletów strojów piłkarskich. Panu Zdojewskiemu należą się słowa podziękowania za pełnienie roli trenera i bezinteresowne treningi, które odbywały się w naszej szkole.

RAJD FABULARYZOWANY "AKADEMIA HANLIN"

W niezwykłym rajdzie nocnym uczestniczyli uczniowie klas V i VI naszej szkoły. Wcielając się w postacie z VIII- wiecznych Chin, zdobywali kolejne certyfikaty w Akademii Hanlin. Na zajęciach w szkole uczyli się między innymi odpowiednich manier, parzenia herbaty, sztuki orgiami i kaligrafii czy strzelania z łuku. Pokazali również taniec smoka i taniec z parasolkami. Dalsza część zajęć odbywała się w nocnym plenerze, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Podczas buntu, który towarzyszył przejazdowi orszaku cesarskiego, uczniowie Akademii musieli sobie poradzić z kolejnymi wyzwaniami: pomocą rybakowi i właścicielowi pola bambusowego, pomocą w naprawie muru chińskiego, nauką wschodnich sztuk walk, egzaminem urzędniczym, a także uwięzieniem przez generała An Lushana. Nasi dzielni uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami i wszyscy otrzymali rąk samego cesarza chińskiego dyplomy ukończenia Akademii Hanlin ( niektórzy z wyróżnieniem). Organizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij" i Gimnazjum nr 4 w Rumi, a rajd odbył się 18 i 19 marca b.r.

XVIII BIEG WIELKANOCNY

2 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w XVIII Biegu Wielkanocnym. Celem imprezy było podkreślenie radości Świąt Zmartwychwstania, idea braterstwa, pokoju i jedności mieszkańców naszego miasta, bieganie jako jedna z form aktywnego wypoczynku. W tym roku ta impreza biegowa odbyła się blisko naszej szkoły. Po otwarciu zawodów, nastąpiło zapoznanie uczestników z trasą biegu, która prowadziła dookoła boisk Orlik. Uczniowie klas I-IV mieli do pokonania dystans 500m, a klas V i VI - 1000m. Na mecie czekał na wszystkich poczęstunek, był też czas na wspólną zabawę i odpoczynek. Po biegu głównym nastąpiła dekoracja zwycięzców poszczególnych biegów, a nastepnie loteria fantowa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom aktywnej postawy. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych uczniów którzy przybyli wspierać swoje pociechy i zachęcać do aktywności fizycznej. 

V TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ ŚW.JANA BOSKO

W dniu 6 lutego 2016 r. na hali MOSiR w Rumi odbył się po raz piąty Turniej piłki nożnej halowej św. Jana Bosko organizowany przez SL SALOS Rumia. Patronat nad Imprezą, która zbiera miłośników piłki nożnej halowej i ks. Bosko wzięli: Proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi oraz Burmistrz Miasta Rumi. W Turnieju uczestniczyło 8 zespołów, dziewcząt i chłopców uczęszczających do klas V-VI Szkół Podstawowych i I klas Szkół Gimnazjalnych razem 64 osoby. W Turnieju wzięło udział 40 uczniów obecnie uczęszczających do naszej Szkoły.
Po czterech godzinach zmagań i zaciętej walki o każdą piłkę na boisku, wyłoniono zwycięzców.

Kolejno miejsca zajęli:

I FC POMARCHEWCE;
II SERKI FC;
III LSO ŚW. KRZYŻ;
IV FC PARÓWKI;
V FC CZAKMAR;
VI TYGRYSKI;
VII HEHESZKI;
VIII DRUŻYNA KSIĘDZA BOSKO

Turnieju ks. Marek Konkol, Prezes SL SALOS ukazał w kilku zdaniach ducha rywalizacji na boisku, których hartuje ducha i pomaga walczyć z przeciwnościami w dążeniu do świętości. Każda z drużyn otrzymała puchar oraz dyplom, a każdy z uczestników pamiątkowy medal, który wręczył Pan Tomasz Podsiadło, Przewodniczący Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miasta.

Na zakończenie Turnieju Pani Jolanta Król zaprosiła na kolejny, już VI Turniej piłki nożnej halowej św. Jana Bosko, który odbędzie się w przyszłym roku o okolicy liturgicznego wspomnienia św. Jana Bosko, które przypada na 31 stycznia.

ks. Michał Kwiatkowski SDB

ZIMOWY RAJD NA ORIENTACJĘ "GWIŻDŻE"

5 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Agaty Mazur, Lucyny Konkol i Jolanty Dobrzenieckiej, aktywnie uczestniczyli w Zimowym Rajdzie na Orientację "Gwiżdże" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Rumi i SKKT "Włóczykij". Dla dzieci była to świetna okazja do pozostawienia komputera i telewizora oraz spędzenia czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie rówieśników. Był to rajd zadaniowy więc musieliśmy wykazać się wiadomościami dotyczącymi: regionalnych tradycji świątecznych, a w szczególności: znajomością tekstów kolęd, sposobów kolędowania Kaszubów (stroje, instrumenty itp.), walorów turystyczno-krajoznawczych Rumi, terenoznawstwa. Trzeba było również wykazać się umiejętnościami pozwalającymi: prowadzić w kulturalny sposób pieszą wędrówkę w terenie leśnym, wykorzystać wiedzę z dziedziny plastyki, ekologii, geografii, turystyki w praktycznym działaniurozwiązywać zadania i zagadki poprzez stosowanie zasad logicznego myślenia. Wykazaliśmy się postawami i zachowaniami świadczącymi o: zrozumieniu wartości zdobywania wiedzy i umiejętności, etycznym i kulturalnym postępowaniu w stosunku do innych osób, zrozumieniu potrzeby współdziałania i akceptacji wszystkich uczestników grupy. A przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. 

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKOWY MARATON PŁYWACKI

2 grudnia 2015 r. reprezentacja naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Dobrzenieckiej uczestniczyła w "Mikołajkowym Maratonie Pływackim". Celem tego przedsięwzięcia była sportowa zabawa z okazji zbliżajacych sie Mikołajek, przepłynięcie 42 km przez uczniów szkół rumskich, popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, integracja mieszkańców naszego miasta. Uczniowie naszej szkoły pokonali wspólnie aż 10,150 km (w roku ubiegłym 9,5 km). Gratulujemy wspaniałego wyniku i dziękujemy za godne reprezentownie naszej szkoły.

Czytaj więcej...

RAJD - GRA MIEJSKA "RUMIA DAWNIEJ I DZIŚ"

28 października 2015 r. uczniowie klas VI pod opieka pani Jolanty Dobrzenieckiej uczestniczyli w Rajdzie - Grze Miejskiej "Rumia dawniej i dziś" zorganizowanej przez Gimnazjum Nr 1 w Rumi. Celem tego przedsięwzięcia było uczczenie 61 rocznicy nadania Rumi praw miejskich, poznanie Rumi obecnej i historycznej, obserwacja zmian zachodzących w naszym mieście, poznanie historii najblizszej okolicy, rozwój umiejętności badawczych uczniów, propagowanie czynnego wypoczynku oraz zachęcanie do pieszych wędrówek. Na mecie rajdu nagrodzono wszystkich uczestników oraz dodatkowo autorów prac plastycznych w ramach konkursu historyczno - plastycznego "W poszukiwaniu własnych korzeni".

Czytaj więcej...

IV RAJD JESIENNY "WĘDRÓWKA Z PITAGORASEM, PANTOFELKIEM I MORENĄ CZOŁOWĄ..."

17 października 2015 r. uczniowie klas VI pod opieką pani Jolanty Dobrzenieckiej, aktywnie uczestniczyli w IV Rajdzie Jesiennym "Wędrówka z Pitagorasem, Pantofelkiem i Moreną Czołową ..." zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi. Rajd prowadził uliczkami Rumi. Na trasie wędrówki uczestnicy brali udział w różnorodnych zadaniach i konkursach. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce. Drużyna wykazała się umiejętnością posługiwania się mapą i kompasem, orientacją w terenie, rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt żyjących w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Poradziła sobie z obliczeniami matematycznymi oraz z zadaniami wymagającymi wysokiej sprawności fizycznej.

Czytaj więcej...

MECZ 61 SETÓW NA 61 - LECIE MIASTA RUMI

10 października 2015 r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wraz z opiekunem panią Jolantą Dobrzeniecką, uczestniczyła w meczu piłki siatkowej "61 setów na 61 - lecie miasta Rumi", który organizowany jest w każdą rocznicę otrzymania praw miejskich przez Rumię. Jest to święto siatkówki w mieście popularyzujące tą dyscyplinę sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wzorem lat ubiegłych zagrały w nim dwie drużyny: czerwoni i niebiescy. Nasze uczennice reprezentowały drużynę czerwonych remisując z reprezentacją Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rumi czyli drużyną niebieskich.

Czytaj więcej...

DZIEŃ CZWARTAKA

W piątek 25 września 2015 r. obchodziliśmy Dzień Czwartaka z okazji święta naszej szkoły tj. urodzin patrona Józefa Wybickiego. Po części oficjalnej przygotowanej przez uczniów klasy V b, czwartoklasiści wraz z wychowawcami przeszli na boisko sportowe Orlik i tam aktywnie uczestniczyli w zajęciach sportowych. W tym roku konkurencje sportowe były dosyć nietypowe, ale bardzo zabawne. Wykorzystaliśmy do nich niektóre warzywa. Najwięcej emocji oraz śmiechu wywołały zadania takie jak: rzut burakiem do celu po biegu slalomem, sztafeta wahadłowa z marchewką, prowadzenie cebuli kijem do unihokeja, marsz ze słonecznikiem na głowie czy „sadzenie ziemniaków", polegające na wykładaniu ziemniaków z koszyków, a następna osoba zbierała ziemniaki.
Po zakończonej rywalizacji sportowej w duchu "Fair Play" wszyscy uczestnicy złożyli uroczyste ślubowanie, a gospodarze w imieniu swoich klas podpisali je. Na koniec każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Podkreślamy, że wszystkie wykorzystane w zabawie warzywa trafiły do gospodarstwa rolnego, gdzie zostały zjedzone przez króliki i kury.

DZIEŃ SPORTU - CAŁA SZKOŁA BIEGA

25 września 2015 r. obchodziliśmy Dzień Sportu pt. "Cała Szkoła Biega" z okazji Święta Naszej Szkoły tj. 268. rocznicy urodzin patrona szkoły Józefa Wybickiego. Ten wyjątkowy dzień klasy V i VI spędziły aktywnie uczestnicząc w biegu wytrzymałościowym na stadionie MOSiR w Rumi. Uczniowie maszerowali i biegali w swoim tempie przez trzydzieści minut pokonując własne słabości i wzmacniając siłę charakteru. Uczestnicy podjęli również wyzwanie na wyróżnienie swojej klasy. Pokazaliśmy, że jesteśmy zgraną i aktywną społecznością naszej szkoły.

NASI UCZNIOWIE NA TURNIEJU ORLIK 2015

W najbliższy czwartek, 24 września od godz. 9:00 na Orliku przy ul. Świętopełka czekają na nas duże emocje. Po wygranej w fazie grupowej eliminacji Turnieju Orlik 2015 o puchar Premiera RP, drużyna LSO św. Krzyż Rumia (w składzie której grają uczniowie naszej szkoły) dostała się do kolejnej rundy rozgrywek - Eliminacji Wojewódzkich. W jednej grupie zagrają ze sobą: Sopot, Gdynia, Szemud i Rumia. Zwycięzca Grupy pojedzie na Finały Wojewódzkie Turnieju Orlik 2015.
Zapraszam do kibicowania i wspierania uczniów z naszej szkoły oraz całej drużyny.

ks. Michał Kwiatkowski SDB

XXXI BIEG POKOJU

20 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, kolejny raz aktywnie uczestniczyli w Biegu Pokoju. Chłopcy i dziewczęta wykazali się determinacją w dążeniu do celu, wolą walki i rywalizacji w duchu Fair Play. Pokonując własne słabości i hartując swój charakter nasi sportowcy zdobyl puchar dla naszej szkoły za najliczniejszy udział w XXXI Biegu Pokoju. Wzieli również udział w loterii fantowej. Bezcenna była obecność Rodziców naszych uczniów, którzy wspierali swoje pociechy w podjętym wysiłku i kształtowaniu nawyków prozdrowotnych. Szczególnie dziękujemy i gratulujemy Rodzicom, którzy sami dali przykład dzieciom i aktywnie uczestniczyli w biegu. Zapraszamy ponownie za rok. 

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)