Archiwum: Sport - wydarzenia 2013/2014

XX RAJD EKOLOGICZNY

10 maja 2014 r. grupa dziewcząt z klasy IVa, IVd, Vd, VIc wraz z opiekunem panią Jolantą Dobrzeniecką aktywnie uczestniczyła w XX Rajdzie Ekologicznym pod hasłem "Żyj zdrowo i rajdowo". Organizatorem tego przedsięwzięcia było Ekologiczne Gimnazjum Społeczne w Rumi. Podczas rajdu uczestnicy poznawali walory przyrodnicze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, poszerzali wiedzę o ochronie środowiska, badali czystość powietrza za pomocą skali porostowej, poznawali sposoby udzielania pierwszej pomocy na trasach turystycznych i zdrowo spędzali czas wolny. Trasa rajdu prowadziła z Pustek Cisowskich szlakiem rowerowym wzdłuż Długiej Góry do Rumi. Po poczęstunku i odpoczynku na mecie rajdu, dziewczęta wzięły udział w konkursie: sprawnościowym, wiedzy o Rumi i Trojmiejskim Parku Krajobrazowym, udzielania pierwszej pomocy, oceny czystości powietrza na podstawie wykonanych na trasie zdjęć porostów.