Archiwum: Sport - wydarzenia 2013/2014

XVI BIEG WIELKANOCNY

26 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w XVI Biegu Wielkanocnym. Celem imprezy było podkreślenie radości Świąt Zmartwychwstania, idea braterstwa, pokoju i jedności mieszkańców naszego miasta, bieganie jako jedna z form aktywnego wypoczynku. Na miejsce zbiórki, mostek na rzece Zagórzance w Rumi przy stawach rybnych, dojechaliśmy podstawionym pod MOSiR Rumia autokarem. Po otwarciu zawodów, nastąpiło zapoznanie uczestników z trasą biegu, która prowadziła przez tereny leśne Doliny Zagórzanki. Uczniowie klas I-IV mieli do pokonania dystans 500m, a klas V i VI - 1000m. Na mecie czekał na wszystkich poczęstunek, był też czas na wspólną zabawę i odpoczynek. Po biegu głównym na 4000m nastąpiła dekoracja zwycięzców poszczególnych biegów, a nastepnie loteria fantowa dla wszystkich uczestników. Bardzo serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta Rumi, MOSiR Rumia, Parafii św. Józefa i Tadeusza Judy za organizacje tak cennego dla naszych uczniów przedsięwzięcia.