Archiwum: Sport - wydarzenia 2013/2014

RAJD WIOSENNY

29 marca 2014 r. uczniowie klasy VIA, VA, IVA pod opieką pani Agaty Mazur i Jolanty Dobrzenieckiej, aktywnie uczestniczyli w Rajdzie Wiosennym zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi. Rajd prowadził ścieżkami leśnymi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na trasie wędrówki uczestnicy brali udział w różnorodnych zadaniach i konkursach. Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych. Drużyna wykazała się umiejętnością posługiwania się mapą i kompasem, orientacją w terenie, rozpoznawaniem i klasyfikowaniem gatunków roślin i zwierząt żyjacych w Trojmiejskim Parku Krajobrazowym. Bardzo dobrze poradziła sobie z wykonaniem zadań z zakresu edukacji ekologicznej. Nasi uczestnicy świetnie poradzili sobie rownież z zadaniami wymagającymi wysokiej sprawności fizycznej, logicznego myślenia i szybkiego zapamiętywania. Na mecie rajdu czekał na wszystkich poczęstunek. Odbyły się również warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zdobywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu pomocy przedmedycznej. Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz uczniom Gimnazjum Nr 2 w Rumi za zaproszenie i organizację tak cennego dla naszych uczniów przedsięwzięcia.