Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum: Sport - wydarzenia 2013/2014

II RAJD JESIENNY "WĘDRÓWKA Z PITAGORASEM, PANTOFELKIEM I MORENĄ CZOŁOWĄ ..."

19 października 2013 r. uczniowie klasy Vd, VIa, VIc , pod opieką pani Jolanty Dobrzenieckiej, aktywnie uczestniczyli w II Rajdzie Jesiennym "Wędrówka z Pitagorasem, Pantofelkiem i Moreną Czołową ..." zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi. Rajd prowadził ścieżkami przyrodniczo-ekologicznymi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na trasie wędrówki oraz w Gimnazjum Nr 2 uczestnicy brali udział w różnorodnych zadaniach i konkursach. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych. Drużyna wykazała się umiejętnością posługiwania się mapą i kompasem, orientacją w terenie, rozpoznawaniem i klasyfikowaniem gatunków roślin i zwierząt żyjacych w Trojmiejskim Parku Krajobrazowym. Poradziła sobie z obliczeniami matematycznymi i wykonaniem określonych zadań w terenie. Na mecie rajdu odbyła się prelekcja z pokazem gatunków chronionych i konkurs wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz ciepły posiłek.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)