Archiwum: Sport - wydarzenia 2013/2014

II RAJD JESIENNY "WĘDRÓWKA Z PITAGORASEM, PANTOFELKIEM I MORENĄ CZOŁOWĄ ..."

19 października 2013 r. uczniowie klasy Vd, VIa, VIc , pod opieką pani Jolanty Dobrzenieckiej, aktywnie uczestniczyli w II Rajdzie Jesiennym "Wędrówka z Pitagorasem, Pantofelkiem i Moreną Czołową ..." zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi. Rajd prowadził ścieżkami przyrodniczo-ekologicznymi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na trasie wędrówki oraz w Gimnazjum Nr 2 uczestnicy brali udział w różnorodnych zadaniach i konkursach. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych. Drużyna wykazała się umiejętnością posługiwania się mapą i kompasem, orientacją w terenie, rozpoznawaniem i klasyfikowaniem gatunków roślin i zwierząt żyjacych w Trojmiejskim Parku Krajobrazowym. Poradziła sobie z obliczeniami matematycznymi i wykonaniem określonych zadań w terenie. Na mecie rajdu odbyła się prelekcja z pokazem gatunków chronionych i konkurs wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz ciepły posiłek.