Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum: Sport - wydarzenia 2011/2012

Katerina Thomaidou najlepsza w Polsce!

29 czerwca 2012r. podczas uroczystości zakończenia roku szkonego dla klas IV-V Katerina Thomaidou Vb odebrała z rąk Wiceburmistrza miasta Rumi Pana Marcina Fuks gratulacje i nagrodę za zajęcie I miejsca w finale ogólnopolskim "Czwartków Lekkoatletycznych" w biegu na 600m i jednocześnie ustanowienie, po dziewięciu latach, nowego rekordu na tym dystansie. Katerina będzie reprezentowała Polskę na zawodach międzynarodowych.

Zakończenie Sportowego Roku Szkolnego

15 czerwca 2012r. podczas "XVI Sztafet Olimpijskich o Puchar Dyrektora MOSiR" uroczyście zakończyliśmy sportowe zmagania w bieżącym roku szkolnym. Uczestnicy podziwiali elementy ceremoniału olimpijskiego z udziałem naszych reprezentantów: Magdalena Orlicka VIb biegła z pochodnią i zapaliła znicz olimpijski, a reprezentacja dziewcząt wciągnęła flagę narodową na maszt. Podczas imprezy nagrodzono najlepszych sportowców naszej szkoły. Odbyła się również dekoracja medalistów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w różnych dyscyplinach w roku szkolnym 2011/2012. W tym dniu nasi uczniowie kibicowali naszej szkolnej reprezentacji oraz polskiej drużynie na EURO 2012 pod hasłem "Kibic z Kulturą".

"Polska Biega"

19 maja 2012r. uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w kolejnej edycji "Biegaj Razem z Nami" w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska Biega". Bieg rozpoczął się o godz. 9.00 na stadionie MOSiR w Rumi. Przez 30 minut uczestnicy biegali we własnym tempie, ponieważ taki wysiłek korzystnie wpływa na organizm i zdrowie. Po zakończonym wysiłku na wszystkich czekał poczęstunek i losowanie nagród.

"IV Bieg Wielkanocny"

14 kwietnia 2012r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "IV Biegu Wielkanocnym" zorganizowanym przez Urząd Miasta Rumi, MOSiR Rumia, Parafię Podwyższenia św. Krzyża, SL SALOS Rumia. Celem imprezy było podkreślenie radości Świąt Zmartwychwstania, idea braterstwa, pokoju i jedności mieszkańców naszego miasta oraz popularyzacja biegania. Po uroczystym otwarciu, uczestnicy wystartowali w swoich kategoriach wiekowych. Po biegach na wszystkich czekał poczęstunek i loteria fantowa. Zwycięzcy wyróżnieni zostali nagrodami rzeczowymi i medalami.

II miejsce Moniki Hinz IVc w kategorii dziewcząt urodzonych w 2001r. i młodszych
II miejsce Dawida Moniak IVb w kategorii chłopców urodzonych w 2001r. i młodszych
III miejsce Krzysztofa Woźniak IVb w kategorii chłopców urodzonych w 2001r. i młodszych
I miejsce Kateriny Thomaidou Vb w kategorii dziewcząt urodzonych w 1999/2000r.
II miejsce Weroniki Hoppe VId w kategorii dziewcząt urodzonych w 1999/2000r.
I miejsce Bartosza Koc VId w kategorii chłopców urodzonych w 1999/2000r.
II miejsce Dawida Grzywińskiego VIc w kategorii chłopców urodzonych w 1999/2000r.

"Marsz Nordic Walking z okazji 67. rocznicy wyzwolenia Wejherowa"


10 marca 2012r.
nasi Nordic Walkerzy przyłączyli się do "Marszu Nordic Walking z okazji 67.rocznicy wyzwolenia Wejherowa". Otwarcia imprezy na Placu Wejhera dokonał Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Profesor Waldemar Moska. Prezes Polskiej Federacji Nordic Walking pan Olgierd Bojke przeprowadził instruktaż oraz pokaz prawidłowej techniki marszu Nordic Walking. Po rozgrzewce ruszyliśmy ulicami Wejherowa kierując się w stronę Nordic Walking Park. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy świetnie poradzili sobie z pokonaniem sześciokilometrowej trasy docierając do harcerskiej bazy obozowej Cedron. Tam uczestnicy mogli odpocząć przy ognisku i delektować się smacznym poczęstunkiem. 

Czytaj więcej...

Zajęcia rekreacyjno-edukacyjne podczas ferii zimowych

Termin: 30.01-02.02.2012r.,
Godziny: 9.00-11.30,
Miejsce: sala gimnastyczna, sala gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej,
Uczestnicy: uczniowie SP1 w Rumi, klas 0-VI,
Nauczyciel prowadzący zajęcia: Jolanta Dobrzeniecka - nauczyciel wychowania fizycznego, szkolny koordynator ds. promocji zdrowia,
Forma zajęć: zajęcia nie są podzielone ze względu na wiek, płeć; zostaną dostosowane do każdego z uczestników,
Cel: Udział uczniów w aktywnym i bezpiecznym wypoczynku podczas ferii zimowych opartym o edukację zdrowotną,
Zadania:
1. Wprowadzenie nastroju zabawy i radości wśród podopiecznych, poprzez różnorodne formy ruchu.
2. Integracja społeczności uczniowskiej.
3. Określenie korzyści jakie niesie ze sobą udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, wdrażanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.
4. Promowanie zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej...

"57 setów na 57-lecie Rumi"


22 października 2011r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły uczestniczyła w meczu piłki siatkowej "57 setów na 57-lecie Rumi", który organizowany jest w każdą rocznicę otrzymania praw miejskich przez Rumię. Wzorem lat ubiegłych zagrały w nim dwie drużyny: czerwoni i niebiescy. Nasze uczennice reprezentowały drużynę czerwonych.

Czytaj więcej...

"Dzień Sportu - Cała Szkoła Biega"


30 września 2011r. obchodziliśmy Dzień Sportu pt. "Cała Szkoła Biega" z okazji święta naszej szkoły tj. urodzin patrona Józefa Wybickiego. Ten wyjątkowy dzień klasy V i VI spędziły aktywnie uczestnicząc w biegu wytrzymałościowym na stadionie MOSiR w Rumi. Uczniowie maszerowali i biegali przez trzydzieści minut pokonując własne słabości i rywalizując w duchu "Fair Play".

"XXVII Bieg Pokoju"


18 września 2011r. uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w kolejnej edycji Biegu Pokoju. Uczestnicy otrzymali wiele wyróżnień indywidualnych, a nasza szkoła po raz kolejny otrzymała puchar za najliczniejszy udział w biegu.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)