Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

Archiwum: Sport - Działania prozdrowotne 2010/2011

"Ja mówię - NIE"

Przy współpracy z Gimnazjum nr 2 w Rumi odbyły się w naszej szkole warsztaty prozdowotne dal klas VI pt. "Ja mówię - NIE". Dotyczyły one szkodliwego wpływu palenia papierosów i zażywania tabaki na nasze zdrowie. Uczniowie z gimnazjum, w formie prezentacji multimedialnych, przygotowali dla naszych szóstoklasistów "przestrogę przed paleniem papierosów i zażywaniem tabaki". Następnie dyskutowaliśmy o problemach związanych z tą tematyką i uczyliśmy się zachowań asertywnych.

"Eat 5 Fruits & Vegetables every day"

Niezwykłe "owocowo-warzywne" przedstawienie przygotowała dla klas I-III Pani Magdalena Gepner wraz z uczennicami klasy VIb. Bezcenne połączenie nauki języka angielskiego oraz edukacji zdrowotnej dziewczęta zaprezentowały w formie radosnej zabawy i praktycznego pokazu. Zacheciły widzów do wspólnego śpiewania, promowały zdrowy styl życia i udowodniły, że można fantastycznie uczyć się przez zabawę.

"Aktywny Dzień Dziecka"

Klasa IVd wraz z wychowawcą Panią Anitą Lesnow postanowili Dzień Dziecka świętować w "zdrowym stylu". Wybrali się na marsz Nordic Walking połączony z piknikiem na łonie natury, obchodząc jednocześnie "Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich". Uczestnicy znakomicie się bawili wypoczywając aktywnie.

"Jak dbać o zdrowie?"

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia uczniowie klas I-III przedstawili szkolnej społeczności prezentację własnych sposobów dbania o zdrowie. Jak widać klasy młodsze świetnie już wiedzą co należy robić aby być zdrowym.

"Światowy Dzień Zdrowia 2011"

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia poświęcony jest zagadnieniom związanym z lekoodpornością mikroorganizmów chorobotwórczych. W tym dniu zwrócimy uwagę szkolnej społeczności na problem nadmiernego i niewłaściwego stosowania antybiotyków w medycynie.

"Dzień Żółty"

W czwartek zorganizowaliśmy bananową ucztę, znaleźli się również śmiałkowie do degustacji cytryn! Dowiedzieliśmy się jak należy przechowywać i przygotowywać do spożycia owoce i warzywa. 

"Dzień Zielony"

W środę wzbogaciliśmy nasze szkolne śniadanie o zielone warzywa i owoce, poznaliśmy wiele ciekawostek na temat kiwi, winogron, sałaty i ogórków.

"Dni Pomarańczowe"

We wtorek i piątek przynieśliśmy pomarańczowe owoce i warzywa, dwiedzieliśmy się jak wiele składników odżywczych dostarczamy naszemu organizmowi spożywając marchewki, pomarańczową paprykę, mandarynki i pomarańcze. 

"Dzień Czerwony"

W poniedziałek zajadaliśmy pyszne jabłka, zdobywaliśmy również wiedzę o uprawie i wykorzystywaniu tych owoców w żywieniu.

"Owocowo-warzywny Maraton"

Zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do udziału w "Owocowo-warzywnym Maratonie":

10 stycznia 2011r. poniedziałek - przynosimy do szkoły i jemy na przerwach jabłka

11 stycznia 2011r. wtorek - przynosimy do szkoły i jemy na przerwach marchewki

12 stycznia 2011r. środa - przynosimy do szkoły i jemy na przerwach kanapki z zielonymi warzywami

13 stycznia 2011r. czwartek - przynosimy do szkoły i jemy na przerwach banany

14 stycznia 2011r. piątek - przynosimy do szkoły i jemy na przerwach mandarynki

"5 porcji warzyw, owoców lub soku"

Od listopada 2010r. będziemy realizować w naszej szkole ogólnopolski program edukacyjny dla klas I-III

"5 porcji warzyw, owoców lub soku"

Celem programu jest kształtowanie od najmłodszych lat świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków. Chcemy pokazać rodzicom i przede wszystkim dzieciom z klas I-III, że owocowo-warzywne porcje są niezbędne w ich diecie i stanowią naturalne źródło cennych witamin oraz składników mineralnych. Według zaleceń ekspertów, warzywa, owoce i soki należy spożywać co najmniej 5 razy dziennie – każdego dnia. Jest to niezbędne minimum w codziennej trosce o zdrowie.

Wszelkie informacje na temat programu można znaleźć na stronie www.5porcjiwszkole.pl

"Na zdrowie"

Podczas Święta naszej Szkoły, tj. w dniu urodzin naszego patrona Józefa Wybickiego, uczniowie uczestniczyli w warsztatach z edukacji zdrowotnej przygotowanych przez wychowawców w poszczególnych klasach. Realizowane zajęcia poruszały tematykę zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i dbania o bezpieczeństwo własne i innych.  

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)