Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

Archiwum: Sport - wydarzenia 2010/2011

Festyn Rodzinny "Mama, Tata i Ja"

28 maja 2010r. odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny podczas którego zachęcaliśmy wszystkich do aktywnego wypoczynku. Można było spróbować swoich sił w żonglerce piłką, rzutach do kosza, strzałach na bramkę, marszu na szczudłach, kreceniu hula hop, grze boccia oraz pokonać tor przeszkód. Uczestnicy Festynu mogli również sprawdzić się w skokach na trampolinie, wspinaczce i zjazdach oraz pokonywaniu tunelu. Podczas trwania Festynu odbyły się finałowe pokazy układów choreograficznych projektu "Jedynka Tańczy" realizowanego przez dziewczęta klasy VIa i VId.    

    

"Polska Biega"

22 maja 2010r. uczniowie klas IV - VI aktywnie uczestniczyli w kolejnej edycji "Biegaj Razem z Nami" w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska Biega". Bieg rozpoczął się o godz. 9.00 na stadionie MOSiR w Rumi. Przez 30 minut uczestnicy biegali we własnym tempie, ponieważ taki wysiłek korzystnie wpływa na organizm i zdrowie. Po zakończonym wysiłku na wszystkich czekał poczęstunek i losowanie nagród.

"I Marsz Europejski Nordic Walking Gdynia"

8 maja 2010r. uczennice klasy Va i Vb reprezentowały naszą szkołę na "I Marszu Europejskim Nordic Walking Gdynia". Dziewczęta spisały się na medal zajmując wysokie miejsca. Świetną promocją naszej szkoły podczas marszu był nasz liczny udział oraz wynik Kaliny Marcewicz i Anny Trendel z klasy Va, które na 87 zawodników zajęły IX i XI miejsce. Warto zaznaczyć, że dziewczęta startują w kategorii do lat 39, więc rywalizują z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Dziewczęta po pokonaniu dystansu 3,3 km zachowały jeszcze siły na wspólną zabawę na plaży. Szczegółową relację z marszu można zobaczyć na www.gosirgdynia.pl

Czytaj więcej...

"XII Bieg Wielkanocny"

24 kwietnia 2010r. 88 uczniów naszej szkoły wzięło udział w "XII Biegu Wielkanocnym". Po pokonaniu swoich dystansów, dzieci zostały zaproszone na poczęstunek, a następnie rozdanie nagród za pierwsze trzy miejsca w danej kategorii wiekowej oraz loterię. Oficjalny komunikat z biegu pojawi się na www.mosir.rumia.pl

Czytaj więcej...

"Nordic Walking - Aktywna Jedynka"

25 marca 2010r. dziewczęta klasy Vb otworzyły kolejny sezon marszów Nordic Walking w naszej szkole pt. "Aktywna Jedynka". Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach, podczas których będziemy się uczyć i doskonalić prawidłową technikę marszu Nordic Walking, przemaszerujemy najbliższą okolicę, wybierzemy się w dalsze zakątki naszego miasta i okolic, zdobędziemy wiedzę z zakresu edukacji prozdrowotnej i ekologicznej, poznamy walory turystyczno-krajoznawcze naszego regionu. Jak w sezonie poprzednim, weźmiemy udział w marszach i zawodach Nordic Walking zorganizowanych przez Polską Federację Nordic Walking: 8 maja I Marsz Europejski Nordic Walking w Gdyni; 15 maja Mistrzostwa Świata Małego i Dużego Trójmiasta - Puchar Polski w Nordic Walking; 13 czerwca Grand Prix Gdańska; 19 czerwca I Nocny Marsz Świętojański w Gdyni; 26 września Światowy Dzień Serca - Grand Prix Gdańska; 11 listopada II Jesienny Marsz Niepodległości w Gdyni.Wszelkich informacji odnośnie zajęć udziela nauczyciel wychowania fizycznego (Instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking) Jolanta Dobrzeniecka. Liczymy na Waszą aktywność.

  

"Zajęcia sportowo-rekreacyjne podczas ferii zimowych 2010"

15 - 19 lutego 2010r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Przekonali się jak świetną zabawą może być aktywny wypoczynek, wspólne spędzanie czasu wolnego. Każdego dnia wszystkim uczestnikom towarzyszył wyśmienity humor i radosna atmosfera.   

"Ferie zimowe 2010"

Zapraszamy na:

ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE

PODCZAS FERII ZIMOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W RUMI

Termin: 15-19.02.2010r.

Miejsce: sala gimnastyczna, sala gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej.

Nauczyciel prowadzący zajęcia: Jolanta Dobrzeniecka

Cel: Udział uczniów w aktywnym i bezpiecznym wypoczynku podczas ferii zimowych.

Zadania:

  1. Wprowadzenie nastroju zabawy i radości wśród podopiecznych, poprzez różnorodne formy ruchu.
  2. Integracja społeczności uczniowskiej.
  3. Określenie korzyści jakie niesie ze sobą udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, wdrażanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.
  4. Promowanie zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej...

"Gdynia Nordic Walking Race"

11 listopada 2009r. dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w marszu Nordic Walking "Gdynia Nordic Walking Race" zorganizowanym przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Deszczowa i wietrzna pogoda nie przeszkodziła uczestniczkom w dotarciu do mety, po trzech kilometrach zmagań z własnymi słabościami i innymi zawodnikami, ze świetnymi czasami pokonania dystansu. Gratulujemy silnej woli i pogody ducha. Szczegółowe informacje na temat marszu oraz filmowa relacja na: www.gosirgdynia.pl      

"55 Setów na 55-lecie Miasta Rumi"

09 października 2009r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły uczestniczyła w meczu pilki siatkowej rozgrywanym z okazji 55 urodzin miasta Rumi. Uczennice klas szóstych rozegrały jednego seta w drużynie "czerwonych" ze Szkołą Podstawową nr 9 w Rumi.

"Dzień Sportu - Cała Szkoła Biega"

02 października 2009r. obchodziliśmy Dzień Sportu pt. "Cała Szkoła Biega" z okazji święta naszej szkoły. Ten wyjątkowy dzień klasy V i VI spędziły aktywnie uczestnicząc w biegu wytrzymałościowym na stadionie MOSiR w Rumi. Uczniowie maszerowali, biegali przez trzydzieści minut pokonując własne słabości i rywalizując w duchu "Fair Play".

"XXV Bieg Pokoju"

20 września 2009r. nasi uczniowie uczestniczyli w Biegu Pokoju zorganizowanym już po raz XXV przez MOSiR w Rumi, zdobywając ponownie I miejsce w klasyfikacji Szkół Podstawowych za najliczniejszy udział. Swoją obecnością potwierdzili ważność aktywnego wypoczynku w naszym życiu. Uczestnicy udowodnili, że biegając można świetnie się bawić a jednocześnie zrobić coś dobrego dla własnego zdrowia.

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)