Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

Facebook

pobrane

PODRĘCZNIKI
KONKURSY
PRZEDSZKOLE
DYREKTOR SZKOŁY

mgr Arkadiusz Skrzyński
godziny przyjęć:
  wtorek 14:00 - 16:00
   czwartek 14:00 - 16:00

(po wcześniejszym umówieniu się w Sekretariacie lub telefonicznie pod nr tel. 58 671 08 48)

RODO
RODZYNKI Z JEDYNKI
gazetka
Dzwonki
1)  7:30 - 8:15  
2)  8:25 - 9:10  
 3)  9:20 - 10:05  
  4)  10:15 - 11:00  
  5)  11:10 - 11:55  
  6)  12:15 - 13:00  
  7)  13:15 - 14:00  
  8)  14:10 - 14:55  
  9)  15:05 - 15:50  
10)  15:55 - 16:40  

​ 

ULICE W OBWODZIE SP1

        Wykaz ulic

REFORMA EDUKACJI
REGULAMIN PORZĄDKOWY

Jednym z ważniejszych priorytetów szkoły jest bezpieczeństwo uczniów, należy więc bezwzględnie przestrzegać REGULAMINU, REGULAMINU SZATNI oraz PROCEDUR.

Stomatolog

poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek
8.00--13.00 

Rejestracja osobista
w gabinecie.

PREZENTACJA SZKOŁY

Nowa prezentacja
o naszej szkole!

Zobacz video

Świetlica szkolna

Czynna codziennie
7:00 - 17:00
Obiady w godz.
10:55 - 13:30

Sekretariat szkoły

poniedziałek - czwartek
7:30 - 15:30
piątek
7:00 - 15:00

Legitymacje szkolne

WYPADKI W SZKOLE

Procedura likwidacji szkód
(wniosek, instrukcja, informacja)
Polisa , aneks do polisy

Wynajem szkoły

Zobacz regulamin oraz cennik wynajmu pomieszczeń i obiektów sportowych szkoły.

 

 


Archiwum: Comenius - Rodzina (Wizyty)

WIZYTA ROBOCZA W ANGLII

W dniach 18-22.05.2011 delegacja naszej szkoły w składzie: Pani Dyrektor Irena Kopaczewska, Alicja Bruska, Lucyna Konkol, Weronika Syczak, Anna Korzeniewska, Magdalena Gepner, Bogusława Bistroń- Czyż i Monika Rózga uczestniczyła w wizycie roboczej w szkole partnerskiej w Burnham-on-Crouch w Anglii. Podczas spotkania roboczego na terenie szkoły pracowaliśmy  nad projektem: omówiliśmy  wykonane zadania, wymieniliśmy spostrzeżenia dotyczące zaangażowania uczniów we wszystkie działania projektowe i odczuć koordynatorów co do współpracy, omówiliśmy zawartości części wspólnej Raportu Końcowego, oraz sposoby wykorzystania rezultatów wspólnej pracy w przyszłości. Spotkaliśmy się z uczniami, nauczycielami, rodzicami i władzami na terenie szkoły. Wizyta była wspaniałą okazją do wymiany doświadczenia zawodowego, porównania bazy materialnej i możliwości praktycznej nauki z własnymi zasobami i możliwościami. Udaliśmy się również z wizytą do domu typowej rodziny angielskiej. W czasie zajęć terenowych poznaliśmy kulturę i historię Anglii przez zwiedzanie Burnham-on-Crouch, Londynu i Maldon.

WIZYTA ROBOCZA GŁÓWNEJ KOORDYNATORKI P. MARGRETY GRUSS

W dniach 27.04.2011 – 1.05.2011 gościła w naszej placówce główna koordynatorka projektu p. Margret Gruss. W czasie swojej wizyty uczestniczyła w zajęciach klas: IV d, VI a, III a, obserwował pracę naszych nauczycieli i współpracowała przygotowując szkic raportu końcowego projektu „Moja Rodzina – Moim Skarbem”. Uczniowie podczas zajęć wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem wykorzystując realną sytuację, w której mogą wykazać się znajomością języka obcego. Pani Margret Gruss podziwiała również naszą kulturę i okolicę. Zwiedziła Sopot, Gdynię, Rewę i Mechelinki. Miała okazję mieszkać z polską rodziną i uczestniczyć w jej codziennym życiu.

WIZYTA W TURCJI

Wizyta robocza w Turcji

W dniach 1 – 6 października 2010 roku delegacja nauczycieli  w składzie: Alicja Bruska, Bogusława Bistroń – Czyż, Małgorzata Rathenow  i Monika Rózga  uczestniczyła w spotkaniu roboczym w szkole partnerskiej w Aksaray w Turcji.

Podczas wizyty poznałyśmy problemy nauczycieli i uczniów, pracujących w placówce usytuowanej na peryferiach miasta oraz warunki nauki w tej placówce. Obejrzałyśmy wspaniale przygotowane przedstawienie, które przybliżyło nam kulturę Turcji oraz tradycyjną uroczystość w gronie kobiet z rodziny oraz przyjaciółek organizowaną pannie młodej przed zawarciem związku małżeńskiego. Zwiedziłyśmy ważne pod względem kulturowym i religijnym miejsca m.in. muzeum Ataturka, pierwszego prezydenta Turcji, meczet i minaret, gdzie wyjaśniane zostały nam zasady wiary muzułmańskiej, centrum Mevlana Jalaluddina Rumiego (poety i mistyka) oraz obejrzałyśmy pokaz „Wirujących Derwiszy” – zakonu zainspirowanego mistyczną poezją Rumiego. Cechą charakterystyczną Derwiszy jest medytacja w ruchu, której najbardziej widowiskowym elementem jest umiejętność szybkiego wirowania. Odwiedziłyśmy wujka koordynatora szkoły tureckiej, rodzinę Ibrahima oraz spożyliśmy wspólny posiłek w domu Wicedyrektora. Pomogło nam to lepiej zrozumieć różnice kulturowe i umożliwiło bliższe poznanie modelu rodziny tureckiej.

W czasie pracy nad projektem: ustaliliśmy daty kolejnych spotkań roboczych, przekazaliśmy płyty CD z pracami uczniów, przekazaliśmy listy naszych uczniów do przyjaciół korespondencyjnych ze szkół partnerskich; omówiliśmy plan zadań na kolejne miesiące współpracy. Nasza szkoła została zobowiązana do wykonania drugiej części tomiku poezji „Moja rodzina”.

WIZYTA ROBOCZA WE WŁOSZECH

W dniach 9 – 13.03.2011 Pani Dyrektor Irena Kopaczewska, Gabriela Maliszewska, Magdalena Gepner i Monika Rózga reprezentowały naszą szkołę podczas wizyty roboczej w szkole partnerskiej w Modenie. Spotkanie umożliwiło naszej delegacji:  wymianę doświadczeń, pogłębienie wiedzy na temat kultury i historii Modeny  i Florencji oraz zaprezentowanie wspaniałych prac projektowych naszych uczniów. Nauczyciele z partnerskich szkół wykazali bardzo duże zainteresowanie prezentowanymi przez nas słownikami „Rodzina i jej wartości”, plakatami  i wyszywaną serwetką „Wartości rodzinnych” jak i wymarzonymi domami naszych podopiecznych. Chwalono kreatywność i zaangażowanie uczniów. Przekazałyśmy każdej szkole partnerskiej efekty  naszej pracy  zapisane na płycie CD. Omówiliśmy wykonanie kolejnych zadań zawartych w projekcie „Moja Rodzina – Moim Skarbem”. Odwiedziłyśmy również ośrodek łączący Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnię Pedagogiczno – Psychologiczną. Wymieniłyśmy się spostrzeżeniami i doświadczeniem w pracy z dziećmi dyslektycznymi.

SPOTKANIE MIĘDZYNARODOWE W NASZEJ SZKOLE

W dniach od 6 – 10 grudnia 2009 roku nasza szkoła gościła partnerów z Niemiec, Włoch, Anglii (Zjednoczonego Królestwa) i Turcji w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Spotkanie robocze naszego projektu „Moja rodzina – moim skarbem” rozpoczęło się oficjalnie dnia 7 grudnia 2009 roku uroczystą akademią, w której udział wzięli Pan Senatora Rzeczypospolitej Polskiej prof. dr hab. Edmund Wittbrodt i Pani Burmistrz Elżbieta Rogala Kończak.

  • Klasa IV a przedstawiła tradycyjne Jasełka.

wizyta 1

Więcej artykułów…

  1. WIZYTA ROBOCZA W NIEMCZECH

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)