Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

Archiwum - Aktualności 2017/2018

uwaga!

Informujemy, że w poniedziałek 30.09.2019 r. od godz. 5.00 do późnych godzin wieczornych zostanie wstrzymana dostawa ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody na terenie Rumi. Prosimy o niekorzystanie z kranów z ciepłą wodą.

BUDUJEMY ZESPÓŁ DZIECI DO PODAWANIA PIŁEK NA TURNIEJU SOPOT OPEN

W ramach dalszej współpracy naszej szkoły z organizatorami projektu "Dzieciaki Do Rakiet" serdecznie zapraszamy uczniów poniższych roczników do udziału w "przygodzie życia" i zgłoszenia przez rodziców do zespołu Dzieci do Podawania Piłek turnieju Sopot Open.

Dzieci do podawania piłek są nieodzownym elementem każdego zawodowego turnieju tenisowego ATP. Ich praca na korcie zapewnia zawodników komfort gry, a także poprawia ciągłość gry.

Międzynarodowy Turniej Tenisowy SOPOT OPEN odbywający się w dniach 28.07-05.08.2018 na kortach STK Sopot rozpoczyna budowanie zespołu dzieci do podawania piłek. Rekrutacja dotyczy dzieci i młodzieży z roczników 2008-2002.

Jak zostać częścią zespołu Dzieci do Podawania Piłek turnieju Sopot Open?

http://www.sopotopen.com/news_media/aktualnosci/nabor-dzieci-do-podawania-pilek/

Ulotka Sopot Open

Gwarantujemy:

  • opiekę trenerską
  • niezbędny strój sportowy
  • pełne wyżywienie
  • zestaw upominków
  • liczne atrakcje w trakcie turnieju

WYNIKI SZKOLNEJ ZBIÓRKI NAKRĘTEK, BATERII I APARATÓW TELEFONICZNYCH

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat aktywnie i wytrwale włączają się w zbiórkę surowców wtórnych, dzięki której kształtują przyjazne środowisku naturalnemu postawy i nawyki, a także przekonują się ,że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi.
Wyniki tegorocznej akcji w klasach IV-VII są następujące:

Zbiórka nakrętek;

I m-ce Oskar Maćkowiak VIc
II m-ce Paweł Kojałowicz Vd
III m-ce Antonina Chaber IVd
Wyróżnienie: Emilia Kulaszewicz VIIa, Aleksander Jakś Vd, Tymon Truszyński IVe, Dominik Bury Vb, Marcel Robaszkiewicz IVe, Maciej Kreft IVc.

Zbiórka baterii:
I m-ce Maciej Makowski IVd
II m-ce Tomasz Dorosz IVf
III m-ce Natalia Wcisłek IVb

Wyróżnienie: Marta Ladach Va, Aleksandra Rozalewicz IVa, Weronika Szynalik IVd , Rozalia Focklem IVf, Dominik Bury Vb, Paweł Blok VIb, Mikolaj Czapliński VIb, Grzegorz Dampc VIa, Antonina Chaber IVd

Zbiórka aparatów telefonicznych:

I m-ce Oliwia Dettlaff VId
II m-ce Krzysztof Kotłowski Vc
III m-ce Aniela Maszota IVc , Wiktor Toruńczak VIa
Wszystkim dziękujemy i gratulujemy wspaniałej postawy oraz zachęcamy do dalszych działań na rzecz naszej Ziemi i drugiego człowieka

JAK DBAĆ O ZĘBY

Niecodzienna wizyta miała miejsce w klasie pierwszej, która gościła panie z gabinetu stomatologicznego. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jak należy dbać o zęby, a przy okazji przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania. Wykazały się szeroką wiedzą na temat higieny jamy ustnej i prawidłowego szczotkowania zębów. Stwierdziły również, że nie należy bać się dentysty. Na koniec zajęć otrzymały nagrody i ciekawe kolorowanki - w tym: kalendarz mycia zębów.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "PAPIEROS KOSZTUJE - ZDROWIE RUJNUJE"

19 czerwca 2018 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla klas IV pt. "Papieros kosztuje - zdrowie rujnuje" w ramach programu realizowanego w klasach IV "Bieg po zdrowie". Oto wyniki:

I miejsce - Igor Patelczyk IV B
II miejsce - Amelia Sobocińska IV E
III miejsce - Maciej Kitowski IV B
wyróżnienie - Maja Olender IV C

WYSPA ZAGADEK 2018

Wakacje tuz,tuż.....ale w zeszłą sobotę Miłosz Niemczuk kl. 6a i Igor Patelczyk kl. 4b wzięli udział w finale tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek " w Gdyni.
Rozwiązywali zagadki logiczne,wymyślali kreatywne rozwiązania ,no i bawili się puszczając wodze fantazji w poszczególnych zadaniach.
Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone wyjazdem do szwedzkiego Centrum Twórczego Kreativum.
Wyniki pojawią się dopiero we wrześniu,zatem-trzymamy kciuki.

TANECZNY SUKCES NA MISTRZOSTWACH EUROPY WADF

World Artistic Dance Federation

SZCZECIN 14-17.06.2018 r.

uczennice naszej Szkoły:

Nikola Wasiewicz, Aurelia Skowrońska, Małgorzata Osiowy, Amelia Błaszczyk

(tancerki grupy juniorskiej SPINKI 1)
oraz
Olga Żornaczuk, Laura Nietupska, Kinga Socha, Julia Żornaczuk, Antonina Dopka

(tancerki grupy juvenilles SPINKI 2)

obydwie grupy przynależące do Zespołu Tańca SPIN MOSIR RUMIA,

uczestnicząc w MISTRZOSTWACH EUROPY, które odbywały się w ubiegłym tygodniu w Szczecinie,
wytańczyły podwójne Mistrzostwo Europy w kategorii
formacji jazz dance- SPINKI 1
oraz w kategorii
mini formacji contemporary ballet – SPINKI 2

Jesteśmy z Was dumni!

WYCIECZKA KLAS III i IIC DO MALBORKA

W dniach 14 i 15 czerwca klasy II c oraz wszystkie klasy III wybrały się na wycieczkę do Malborka pod hasłem „Szlakiem Zamkowych Tajemnic". Klasy stały się drużynami rycerskimi, która otrzymały zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów uczniowie zdobywali na zamkowej trasie, rozwiązując szereg zagadek i wypełniając zadania stawiane przez mistrza drogi. Klasy brały również udział w turnieju rycerskim. Na koniec uczniowie zostali pasowani na Odkrywców Zamkowych Tajemnic. Zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do domu.

KONKURS EKOLOGICZNY

14 czerwca uczeń klasy II c Marcin Perdyła wraz z opiekunami, uczestniczył w gali finałowej podsumowującej działania edukacji ekologicznej Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki". Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX edycji konkursu „Małe dzieci nie chcą śmieci". Tematem pracy w tym roku szkolnym było „Mój wymarzony ogród". Nie było to wcale łatwe zadani. Trzeba było zaprojektować ogród szkolny, który powinien pokazywać możliwości adaptacji fragmentu terenu przyszkolnego w kierunku ogrodu edukacyjnego, w którym dzieci mogą nabierać doświadczenia i eksperymentować z różnorodnością zapachów, kolorów i struktur, obserwować owady i małe zwierzęta, poznawać zmiany zachodzące w naturze pod wpływem słońca, wiatru, deszczu, zmian pór roku. Praca Marcina została oceniona jako II miejsce w kategorii klas drugich.
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Klasa Ic i Id w stadninie "Ferdynand"

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała pierwszakom podczas wycieczki do stadniny. Dla wielu była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać zwierzęta, dowiedzieć się w jaki sposób je pielęgnować i bezpiecznie przebywać w ich towarzystwie. Każde dziecko miało okazję przejechać się konno. Podczas naszej wizyty w stadninie, dzieci uczestniczyły w różnych zawodach i konkurencjach sportowych oraz zajęciach plastycznych. Wspaniałe pląsy ze śpiewem i ruchem tanecznym wprawiły wszystkich w dobry humor. Po takiej dawce ruchu można było zasiąść do stołu, aby zjeść kiełbaski usmażone na ognisku. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń. I jak to mówiły dzieci " Nie trzeba tylko siedzieć w ławce aby się wiele nauczyć". Wychowawczynie pani Hania i pani Małgosia wraz z mamami uczniów ( dzielnie krzątającymi się w "kuchni"- dziękujemy im za wspaniałą pomoc) są tego samego zdania.

IV EDYCJA AKCJI "CZYSTA RUMIA"

9 czerwca 2018 r. chętni uczniowie - wolontariusze przyłączyli się do IV Edycji Akcji "Czysta Rumia". Spotkaliśmy się o godz. 10:00 przed halą MOSiR na pamiątkowe zdjęcie. Następnie wolontariusze pod opieką swojego koordynatora udali się w określone tereny w rejonie naszej szkoły. Sprzątaliśmy do godz. 13:00 czyniąc nasze miasto coraz ładniejszym, by od godz. 16:00 bawić się na zorganizowanym dla nas pikniku ekologicznym w Parku Żelewskiego, gdzie wszystkie atrakcje dla uczestników akcji były bezpłatne.

"Zaangażowanie dzieci i młodzieży we wspólne sprzątanie miasta to ważny element edukacji ekologicznej młodego pokolenia, która inspisuje do dbałości o najblizsze otoczenie i środowisko naturalne."

Dziękujemy zaangażowanym uczniom, koordynatorom akcji oraz wyjątkowym Rodzicom i Babciom naszych uczniów, których aktywna obecność dała dzieciom bezcenny wzór do naśladowania.

Nasi Ecobohaterowie:

Czytaj więcej...

III EDYCJA NAJWIĘKSZEJ AKCJI CZYTELNICZEJ W POLSCE

8 czerwca 2018 r. nasi uczniowie przyłączyli się do III Edycji Największej  Akcji Czytelniczej w Polsce. Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież – wbrew stereotypowi – czyta znacznie więcej. 8 czerwca o 10:00 uczniowie z całej Polski czytali, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku 459 tys. osób).

Po co to robimy? "Chcemy, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów. Bez wielkiej ideologii i politycznych patronów. By książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować."

Dziękujemy za Waszą aktywność i udział w akcji. Pamiętajcie, że czytanie rozwija, wzbogaca, jest świetną lokatą w Waszą przyszłość i lepsze życie. Wiec czytajcie!

Zapraszamy na oficjalną www.czytamy.org

KONCERT MUZYCZNY

7 czerwca 2018 r. odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert dla uczniów klas I- III i grup przedszkolnych. Artyści zabrali słuchaczy w muzyczną podróż po gorących zakątkach świata. Najpierw Jamajka i słoneczne reggae, potem czeska polka, brazylijska samba, w końcu- stary, dobry blues, a na pożegnanie- roztańczony rock and roll i twist.
Podczas koncertu mieliśmy możliwość nie tylko słuchać muzyki, śpiewać czy tańczyć. Poznaliśmy ciekawe instrumenty: klarnet, gitara basowa, marakasy, bongosy czy guitalele nie są już dla nas tajemnicą. Można było spróbować zagrać na harmonijce ustnej.
Na koniec wspólnie z artystami zaśpiewaliśmy wesołą piosenkę, która wprowadziła wszystkich w radosny, wakacyjny nastrój.

FINAŁ "WYSPY ZAGADEK 2018"

Dwóch uczniów z naszej szkoły - Miłosz Niemczuk kl. VI A i Igor Patelczyk kl. IV B zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek". Odbędzie się on 16 czerwca 2018 w Gdyni. Gratulujemy!

MIĘDZYNARODOWY SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Oliwia Helbik z klasy VI D otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym  “Inne spojrzenie” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i UNICEF-u. Wraz z rodzicami 1 czerwca odebrała nagrodę w Sosnowcu.

Serdeczne gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych sukcesów!

DNI EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W RAMACH AKCJI CZYSTA RUMIA

30 maja 2018 r. klasa IV D pod opieką wychowawcy pani Justyny Oleksiak rozpoczęła "Dni Edukacji Ekologicznej" w ramach akcji "Czysta Rumia". Ta inicjatywa jest organizowana po raz drugi w naszej szkole i potrwa do 20 czerwca 2018 r. Nasze hasło przewodnie "Tu mieszkam, uczę się, bawię i dbam o środowisko!"

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie klasy 0 - VII do aktywnego udziału w

  • spacerach ekologicznych – porządkowanie wybranego terenu z rejonu naszej szkoły podobnie jak w akcji "sprzątanie świata" (informacje szczegółowe, worki i rękawice do odebrania u pani Justyny Oleksiak i Jolanty Dobrzenieckiej),

  • podpowiedzi gdzie powinien stanąć kosz na śmieci,

  • wspólnej mobilizacji abyśmy nie wyrzucali śmieci na chodniki, trawniki w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu, podczas zabaw na świeżym powietrzu,

  • akcji "Czysta Rumia" w sobotę 9 czerwca od godz. 10:00 do 13:00 (zbiórka o 10:00 przy hali MOSiR, informacje szczegółowe u pani Jolanty Dobrzenieckiej),

  • festynie ekologicznym "Czysta Rumia" dla dzieci i ich rodziców w sobotę 9 czerwca od godz. 16:00 do 18:00 w parku przy ul. Filtrowej.

"WIKINGOWIE. MUSICAL NIELETNI"

"Daleka Północ. Niewielka wioska wikingów zamieszkana przez same... dzieci.

Ich rodzice wiele lat temu wypłynęli w poszukiwaniu szczęścia i dobrobytu. Nieletni mieszkańcy doskonale sami sobie radzą, jednak pewnego dnia dochodzi do dramatu. Nie mogąc dłużej czekać na powrót dorosłych, organizują pełną niebezpieczeństw wyprawę poszukiwawczą. To, co odkryją na końcu drogi, przerośnie jednak ich najśmielsze oczekiwania."

30 maja 2018 r. klasy III F, VI A i VII A, pod opieką wychowawców oraz pani Alicji Bruskiej i pani Marty Brzozowskiej, wybrały się do pięknej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Zagrano tam po raz pierwszy „Wikingowie. Musical Nieletni" Teatru Komedii Valldal Gdynia - magiczny spektakl o przyjaźni, dojrzałości i poszukiwaniu szczęścia, za którym często gonimy na drugi koniec świata. O wartościach, które są niezmienne od tysięcy lat, w każdym zakątku Ziemi. W surowy, ale fascynujący nordycki świat zabrało nas ponad 30 barwnych postaci. Skandynawskie pieśni, rejsy łodziami i walka z potężnym wrogiem, od którego groźniejsze są tylko własne słabości. To była niezwykła, mądra i wzruszająca  podróż, którą powinno przeżyć każde dziecko i każdy dorosły. To lektura obowiązkowa dla współczesnego człowieka.

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW 2018

W tym roku szkolnym również przygotowaliśmy szereg działań na Dzień Dobrych Uczynków pod opieką pani Magdaleny Gepner i pani Marty Brzozowskiej. Jako, że jest to czas czynienia dobra dla ludzi, zwierząt i przyrody zebraliśmy karmę i kocyki dla schroniska dla zwierząt za Wejherowem. Dziewczynki z klasy IV B czytały bajki edukacyjne młodszym kolegom z klas I oraz w przedszkolu "Bajka". Uczniowie klasy IV B udali się także do straży pożarnej, na plebanię, do biblioteki i na policję z hasłami na kolorowych serduszkach, aby promować tę szczególną akcję w środowisku lokalnym. Pamiętajmy jednak, by dobro czynić każdego dnia.

WYCIECZKA DO SŁOWIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

28 maja uczniowie klas II i III, którzy uczestniczyli w zajęciach z projektu unijnego „Pociąg do edukacji" byli na całodniowej wycieczce pod hasłem „Poznajemy atrakcje przyrodnicze i turystyczne Słowińskiego Parku Narodowego". Wycieczkę rozpoczęliśmy przejściem oznakowany szlakiem turystycznym przez Park Narodowy. Po drodze pani przewodnik opowiadała nam ciekawostki o zwierzętach i roślinach występujących na terenie Parku. Droga była długa, bo około 5,5 km, ale efekt końcowy, ruchome wydmy, wynagrodził zmęczenie dzieci. Zdobyliśmy piaszczyste wzniesienie wydmowe o nazwie Łącka Góra i wysokości 30 m.n.p.m. Po szaleństwach w gigantycznej „piaskownicy" wyruszyliśmy w drogę powrotną do autokaru. I znowu atrakcja - połowę drogi przejechaliśmy melexami. Kolejnym punktem wycieczki był Park Rekreacyjno – Edukacyjny Sea Park w Sarbsku. Z wielką radością obejrzeliśmy tresurę i popisy czterech sympatycznych fok szarych. Mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości zwierzęta morskie i oceaniczne. Następnie dla ochłody były dla wszystkich pyszne lody. Wycieczka zakończyła się dreszczykiem emocji w kinie 5 D – w prehistorycznym oceanarium, gdzie przeżyliśmy atak olbrzymiego rekina.
Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem. Pomimo zmęczenia i upału wszyscy na pewno będą ją długo wspominać.

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PLAKAT NA BOŻE CIAŁO"

W piątek, 25 maja 2018 zakończył się Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Plakat na Boże Ciało" dla klas IV-VII w Szkole Podstawowej Nr 1 w Rumi.
W konkursie wzięło udział 48 uczniów, którzy wykonali 30 prac – plakatów, których celem było zachęcenie do uczestnictwa w procesji Bożego Ciała w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Plakaty ozdobiły hol główny naszej szkoły, spełniając zarazem swoje zadanie.
Komisja konkursowa w składzie: Magda Bielińska, Anna Szczygielska, ks. Michał Kwiatkowski przyznała miejsca i wyróżnienia poszczególnym autorom prac:

Miejsce I

– Konrad Krasowski – klasa VA
- Małgorzata Osiowy – klasa VC

Miejsce II

– Weronika Mielewczyk – klasa VC
- Igor Patelczyk – klasa IVB

Miejsce III

– Maciej Kitowski – klasa IVB
- Łukasz Bośkowskie i Max Jasiński – klasa VIA

Wyróżnienie

- Julia Kulikowska – klasa VID
- Grzegorz Dampc, Miłosz Niemczuk – klasa VIA
- Julia Maślikiericz, Natalia Kotłowska – klasa VC
- Dawid Karczewski, Bartłomiej Kulling, Hubert Langowski – klasa VA

Gratulujemy wszystkim autorom prac, życząc dalszych sukcesów.

ks. Michał Kwiatkowski SDB

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)