Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

Archiwum - Aktualności 2014/2015

BEZPIECZNE WAKACJE 2015

Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej "Bezpieczne Wakacje", której organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we współpracy z kuratoriami, komendami Policji i Straży Pożarnej. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu podczas wakacji oraz uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych w tym szkół. Zachęcamy do odwiedzania strony www.bezpiecznewakacje.pl

bezpieczne wakacje 750 100

JĘZYK KASZUBSKI W NASZEJ SZKOLE

Zgodnie z rozporządzeniem MENiS z 3 grudnia 2002r. nauka języka kaszubskiego odbywa w wymiarze 3 godzin tygodniowo i obowiązuje przez cały okres trwania nauki.

Na pisemny wniosek rodziców naukę języka organizuje dyrektor szkoły.

Aby uatrakcyjnić zajęcia języka kaszubskiego i w pełni realizować program nauczania proponuje się aktywne metody w ramach, których uczniowie rozbudzą w sobie zamiłowanie do języka, historii i kultury kaszubskiej. Oferowane zajęcia umożliwiają uczestnictwo w kulturze, rozwijają postawę ciekawości, otwartości i poszanowania innych kultur. Realizacja celów obejmuje zaplanowane wycieczki po regionie Kaszub, warsztaty haftu kaszubskiego, naukę piosenek i tańców kaszubskich, uczestnictwo w konkursach min. „Kaszëbskô Piesnia", „Rodnô Mòwa", „Méster Bëlnégò Czëtaniô",występy szkolne oraz inne przedsięwzięcia.

                                                                                             Zachęcamy do podjęcia nauki.

UWAGA LEGITYMACJE SZKOLNE

Osoby, które nie dostarczyły legitymacji w celu wpisania nr PESEL
proszone są o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły w godz. 8.00-15.00.

POŻEGNANIE KLAS VI

Ostatni dzień w naszej szkole był dla szóstoklasistów bardzo uroczysty. Tego dnia serdeczne słowa i życzenia składała naszym najstarszym klasom Pani Dyrektor i Ksiądz Proboszcz. Pani Dyrektor nagrodziła uczniów z wyróżnieniem, ze wzorową frekwencją, wręczyła również stypendia motywacyjne oraz podziękowania dla rodziców szóstoklasistów. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar naszej szkoły, a następnie odbyła się uroczysta zmiana pocztu sztandarowego. Była też chwila wspomnień i refleksji podczas programu artystycznego, składanie życzeń od klas młodszych. Na koniec przyszedł czas na podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców oraz pożegnanie z naszą społecznością szkolną.

WYNIKI WYBORÓW PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2015/2016

  1. Ksymena Marcewicz V D - 69 głosów - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
  2. Izabela Kowalska V B - 32 głosy - I Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego
  3. Małgorzata Mucha V C - 31 głosów - II Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego
  4. Wiktoria Jaśniak V D - 15 głosów

Komisja w składzie: Martyna Hinca VI A, Vanessa Beńska VI D, Oliwia Zielińska VI D, pani Agata Mazur, pani Jolanta Dobrzeniecka

SUKCESY IZABELI PTACH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

I miejsce w Przeglądzie Talentów Wokalnych; kategoria: szkoły podstawowe - konkurs powiatowy w Wejherowie

I miejsce w Powiatowym Konkursie Talentów Wokalnych  - konkurs powiatowy w Luzinie

I miejsce w Festiwalu Piosenki Romantycznej - konkurs międzyszkolny w Dębogórzu

II miejsce w Przeglądzie Pastorałek - konkurs międzyszkolny w Redzie

II miejsce w Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej pt. "Dziecięca muzyka filmowa"- konkurs międzyszkolny w Rumi

III miejscw w Festiwalu Piosenki Naszych Dziadków- konkurs międzyszkolny w Mostach

 

DUŻY SUKCES AGNIESZKI!

Mamy I miejsce w Województwie
i wyróżnienie w etapie Ogólnopolskim! !!!
dla Agnieszki Stromskiej VI d
W Ogólnopolskim konkursie plastycznym
" Bezpieczeństwo i rozwaga każdy od Ciebie tego wymaga"
Serdecznie gratulujemy!!!!!

TURNIEJ "GORTAT CAMP"

Regulamin Turnieju "Gortat Camp"

PODRĘCZNIKI SZKOLNE NA ROK 2015/2016

Aktualny wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 znajduje się w zakładce podręczniki.

DBAM O ŚRODOWISKO NATURALNE

„Dbam o środowisko naturalne" – to hasło przyświecało wszystkim uczestnikom zbiórki surowców wtórnych i zużytych baterii w naszej szkole. Dzięki tej akcji uczniowie uczą się, jak segregować odpady oraz jak można je powtórnie wykorzystywać. Takie działania powodują zmniejszanie ilości zużywanej energii, wody i surowców naturalnych, ale także pozwalają chronić środowisko przed zanieczyszczeniami. Tegoroczni zwycięzcy na apelu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Zbiórka plastikowych nakrętek:
I m-ce Mateusz Cybulski z kl. IV a - 20010 sztuk
II m-ce Natalia Skierka z kl. VIc – 19161 sztuk
III m-ce Marta Robakowska z kl.IVa – 12500 sztuk
wyróżnienie Kamil Witkowski z kl. IV d – 8400 sztuk

Zbiórka baterii:

I m-ce Karolina Plewka z kl. Vc – 1000 sztuk
II m-ce Nadia Gurbiel z kl. VI c – 950 sztuk
III m-ce Przemek Pocierznicki z kl. VId – 855 sztuk
wyróżnienie : Klaudia Rzekuła z kl. Vd – 650 sztuk
Julian Borkowski z kl. IVa – 456 sztuk

Zbiórka makulatury:

I m-ce Natalia Skierka z kl.VI c- 765 kg
II m-ce Aleksandra Czerska z kl. Va – 134,5 kg
III m-ce Bartek Rawski z kl. Vd – 105 kg

Wręczono również nagrody książkowe zwycięzcom konkursu ekologicznego „ Drugie życie odpadów", który odbył się w ramach projektu „ Lider Lokalnej Ekologii" :
I m-ce Kacper Partyka z kl. Vb
II m-ce Hubert Zielonka z kl. IVa
III m-ce Filip Kulesza z kl. Vd

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do dalszego udziału w w/w akcjach !

SZKOLNE DNI PROFILAKTYKI

W dniach 8 - 17 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dni Profilaktyki. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych przygotowanych przez Teatr "Kurtyna" z Krakowa - klasy 0-III obejrzały "Zaczarowany Bagaż", natomiast klasy IV-VI "Uwierz w siebie". 10 czerwca był Dniem Szkoły bez Przemocy - to ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczennice ubrane w symbol „Pomocnej dłoni" poinformowały o obchodach Dnia i przekazały podstawowe informacje. Wszyscy wychowawcy wraz ze swoimi klasami włączyli się w stworzenie Kodeksu Szkoły bez Przemocy i dodatkowych plakatów tematycznych.
1. SZKOŁA JEST WSPÓLNOTĄ.
2. WSZYSCY SIĘ SZANUJEMY.
3. WSPÓLNIE DZIAŁAMY PRZECIW PRZEMOCY.
4. NICZEGO NIE UKRYWAMY.
5. ZAWSZE REAGUJEMY.
6. NAUCZYCIEL NIE JEST SAM.
7. UCZNIOWIE WIEDZĄ JAK DZIAŁAĆ.
8. RODZICE SĄ Z NAMI.
9. MAMY SOJUSZNIKÓW.
10. NAGRADZAMY DOBRE PRZYKŁADY.

Nikt nie ma prawa stosować przemocy wobec innych osób. Pamiętaj, że w szkole zawsze jest wychowawca lub inny nauczyciel, który powinien wiedzieć, jeśli dzieje się coś złego. Możesz porozmawiać też z pedagogiem, psychologiem szkolnym, pielęgniarką lub inną wybraną osobą. Masz prawo do tego, aby czuć się bezpiecznie.
A każdego dnia:
• Rozdawaj „ciepłe i puchate" zamiast „zimnego i kolczastego"
• Nie bądź obojętny
• Używaj magicznych słów „proszę, dziękuję, przepraszam"
• Szanuj siebie i innych
• Dbaj o swoje ciało
• Dbaj o to, aby Twój „zaczarowany bagaż" był lekki jak piórko na znak, że znajdują się w nim same dobre uczynki i uwierz w siebie i w to, że dasz radę!

Dziękujemy, pedagog szkolny Marta Brzozowska i psycholog szkolny Celina Lubińska - Gliwa

WYSPA ZAGADEK 2015

W ubiegłą sobotę 13 czerwca 2015 r. Angelika Kummer kl.V b uzyskała tytuł finalisty XV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu Wyspa Zagadek 2015 .
Tegoroczna edycja tego konkursu kuratoryjnego poświęcona była zmysłowi dotyku,kształtom i powierzchniom przedmiotów.Finaliści opisywali codzienne przedmioty osobie niewidomej, tworzyli ciekawe historie wykorzystując motywy zwykłych codziennych rzeczy i zastanawiali się czego ,tak naprawdę ,nie można dotknąć.Konkurs był intrygujący i ciekawy.Na jego wyniki trzeba poczekać do końca wakacji.Mocno trzymamy kciuki za Angelikę.

VI A W WARZENKU

Trzydniowy  pobyt w Warzenku  klasa VI a  (przyp. nagroda Caritas Archidiecezji Gdańskiej)  spędziła na: lekcjach przedmiotowych, warsztatach plastycznych, próbach poloneza, aktywnym wypoczynku na łonie natury, wspólnych wędrówkach donikąd, wieczornych rozmowach o wszystkim…

AKADEMIA FILMOWA W MULTIKINIE

7 Paddington-Image 3 czerwca 2015 roku odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym Akademia Filmowa w Multikinie,
w której wzięły udział klasy IIc, IId, IIIa i IIIb. Oglądaliśmy film pt. „Paddington" w reżyserii Paula Kinga. Przed projekcją filmu dzieci wzięły udział w atrakcyjnej lekcji, której celem było przybliżenie uczniom pojęcia animacji i efektów specjalnych. Spotkanie to oparte na ciekawych materiałach multimedialnych, quizach i wspaniałych nagrodach sprawiło wszystkim wielką radość.

WYCIECZKA KLASY IVb i IVc DO BĘDOMINA

2 czerwca 2015 roku klasy IV b i IV c wraz z opiekunami uczestniczyły w niezwykłej lekcji patriotyzmu, odwiedzając Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Oglądaliśmy unikatowe zbiory oraz XVIII-wieczny dworek szlachecki, w którym urodził się Józef Wybicki, patron naszej szkoły, twórca polskiego hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego. Na terenie dworku spacerowaliśmy po niewielkim parku i podziwialiśmy pomniki przyrody, między innymi Dąb Wybickiego oraz 270 letnią lipę drobnolistną. Dalej udaliśmy się do Parku Miniatur w Stryszej Budzie, gdzie zobaczyliśmy wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, świata. Atrakcją były również Gabinet Śmiechu Krzywych Zwierciadeł, Zamek Strachu, Mini ZOO, plac zabaw. Na zakończenie z apetytem na świeżym powietrzu zjedliśmy pyszne, pieczone kiełbaski, a piękna pogoda sprzyjała dobrej zabawie.

NAGRODA CARITAS ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ DLA KLASY VI A

Z dumą i radością informujemy, że plakat wykonany przez Julię Kwiatkowską i Zuzannę Jakubowską z kl. VI a wygrał konkurs zorganizowany z okazji 25 – lecia Caritas Archidiecezji Gdańskiej!!!

http://gdansk.caritas.pl/ogloszenie/4469/druga-zwycieska-praca-w-konkursie-na-plakat-o-caritas/

Nagrodę - Voucher na trzydniowy pobyt w ośrodku Caritasu w Warzenku dla klasy odebrały Zuzia i Julia z rąk ks bp Wiesława Szlachetki  podczas XXII Rejsu im. Macieja Płażyńskiego po Zatoce Gdańskiej zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka, w którym, na zaproszenie CAG,  udział wzięła cała klasa.

http://gdansk.caritas.pl/ogloszenie/4526/radosny-dzien-dziecka-na-arce-noego/

Gratulacje za wygraną w tym  konkursie otrzymaliśmy od znamienitych gości tego rejsu – Pani Marszałek Hanny Zych-Cisoń, Pani Elżbiety Płażyńskiej, Pana prezesa  Żeglugi Gdańskiej Jerzego Latały oraz ks. Janusza Stecia dyrektora diecezjalnego Caritas.

Dziękujemy naszym koleżankom!!!

Klasa VI a z Wychowawcą

BIWAK KLASY VI A W LUBANIU

W dniach 25 – 29 maja klasa VI a wyjechała na długo oczekiwany biwak klasowy. Na łonie natury z dala od miejskiego zgiełku z wielkim zapałem pod okiem energicznych instruktorów angażowaliśmy się w zajęcia z edukacji prozdrowotnej (tak bliskiej każdemu dziecku) zawierające wiele elementów ponadprzedmiotowych między innymi: umiejętność współpracy w grupie, odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo własne i współćwiczących, przełamywanie własnych lęków i słabości, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, wspólne rozwiązywanie problemów, wyzwalanie inwencji twórczej, kształtowanie charakteru…

Zajęcia integracyjne, wspinaczki, park linowy, elementy ratownictwa, zaklinanie koni, skok ku słońcu, nocne podchody, zajęcia z zumby….. Oj działo się!!!!!!

POTAŃCÓWKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

28 maja 2015 r. uczniowie klas IV - VI bawili się na szkolnej potańcówce zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski oraz klasę IV e i V a z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Nasze taneczne spotkania doskonale integrują szkolną społeczność, zachęcają do aktywnego spędzania czasu wolnego, uczą komunikacji społecznej i są ogromną porcją dobroczynnego ruchu dla całego ciała. Wszyscy świetnie się bawili, a na twarzach gościły uśmiechy. Bardzo dziękujemy panu Witoldowi Gesse, panu Piotrowi Taube oraz pani Jolancie Dobrzenieckiej za opiekę nad uczestnikami potańcówki. Dziękujemy również wspaniałemu dj Krzysiowi i dj Filipowi za cały rok sumiennej pracy i niezwykłe zaangażowanie przy organizacji i obsłudze nagłośnienia podczas wszystkich uroczystości i imprez szkolnych w mijającym roku szkolnym. Jednocześnie z radością witamy nowego dj Tomka i dj Jakuba z klasy V c. 

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

28 maja 2015r. (czwartek) o godzinie 17.00 w naszej szkole odbędzie się szkolenie
dla dzieci pięcioletnich oraz ich rodziców w ramach polsko - szwajcarskiego projektu „Dzieciństwo bez próchnicy".
Patronami honorowymi projektu są m. in. Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Zdrowia. Dzieci otrzymają szczoteczki oraz pasty do zębów, a także dowiedzą się, jak ważna jest higiena jamy ustnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

zajac logo zeby

XX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS III

23 maja 2015r. odbył się finał XX Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Klas III. W zmaganiach wzięło udział 22 uczniów ze wszystkich rumskich szkół. Reprezentacja naszej szkoły poradziła sobie doskonale! Uczeń klasy IIIc Jakub Kuraczyk zajął II miejsce, a Miłosz Niemczuk z klasy IIIa miejsce III. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy!!!

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)