Aktualności
Plan lekcji
Sport
Sukcesy szkoły
Archiwum
Rada rodziców Galeria fotografii Publikacje Dokumenty szkoły O nas w mediach

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

vulcan

REKRUTACJA 2020/2021
Facebook

pobrane

UCZESTNICZYMY W:
saferinternet
 śniadanie daje moc
 program dla szkół
 trzymaj formę
 adopcja na odległość
 porcja energii
 szkoła na widelcu1
 wielka orkiestra
zdrowo jem
 

Archiwum - Aktualności 2012/2013

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS I i II

28 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas I i II. Krótki program artystyczny pt." Lato w naszej szkole, czyli rady i przestrogi na wakacje" zaprezentowała klas II c. Dzieci dowiedziały się jak trzeba zachowywać się, aby wakacje były udane i bezpieczne. Społeczność szkoły świętowała ten dzień w obecności licznie przybyłych rodziców. Uroczystość została zakończona przemówieniem pani Dyrektor, która podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom za całoroczną pracę oraz życzyła miłego wypoczynku.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS IV I V

28 czerwca 2013r. klasy czwarte i piąte uroczyście zakończyły rok szkolny. Podczas apelu Pani Dyrektor podsumowała minione miesiące, nagrodziła wyróżniających się uczniów, wręczyła stypendia motywacyjne oraz nagrody za wzorową frekwencję. Dzieci usłyszały również serdeczne życzenia od Pani Dyrektor i Pani Burmistrz. Klasa Vd przygotowała krótki pokaz artystyczny, pełen dobrych rad na nadchodzące wakacje. W formie ekspresji ruchu czwartoklasiści zaprezentowali nam pięć postaw. I tak plażowicze zachecali nas do bezpiecznego wypoczynku nad wodą, sportowcy do aktywnego spędzania czasu wolnego, uśmiechnięci do codziennej życzliwości, podróżnicy do zachwycania się przyrodą, a dumni do bycia dżentelmenem lub dziewczyną z dobrymi manierami, do bycia godnym uczniem naszej szkoły i dumnym Polakiem. 

POŻEGNANIE KLAS VI

Ostatni dzień w naszej szkole był dla szóstoklasistów bardzo uroczysty. Tego dnia serdeczne słowa i życzenia składała naszym najstarszym klasom Pani Dyrektor, Ksiądz Proboszcz i Przewodnicząca Rady Rodziców. Pani Dyrektor nagrodziła uczniów z wyróżnieniem, ze wzorową frekwencją, wręczyła również stypendia motywacyjne i podziękowania dla rodziców szóstoklasistów. Przewodnicząca Rady Rodziców nagrodziła najlepszych uczniów szkoły, podobnie jak Pani Burmistrz. Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar naszej szkoły, a następnie odbyła się uroczysta zmiana pocztu sztandarowego. Klasa Vd przygotowała program artystyczny i chwile wspomnień z pokazem slajdów, a klasa VIa wzruszyła wszystkich piosenką "Kocham Cię Szkoło". Na koniec przyszedł czas na podziękowania dla nauczycieli i rodziców oraz pożegnanie z naszą społecznością szkolną.

KONKURS PLASTYCZNY

"Moje bezpieczne wakacje 2013"

Nagrody: Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody niespodzianki, między innymi - komputer przenośny typu tablet!
Prace konkursowe: prace plastyczne wykonane dowolną techniką.
Temat pracy: "Moje bezpieczne wakacje 2013"
Kto może wziąć udział?: dzieci i młodzież do 17 roku życia
Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe:
a) I kategoria – dzieci w wieku do 7 lat,
b) II dzieci w wieku 8 – 12 lat,
c) III młodzież w wieku 13 – 17 lat.
Jak przesłać pracę: listownie wraz z kuponem konkursowym na adres
Bezpieczne Wakacje
ul. Niemierzyńska 17A
71-441 Szczecin
z dopiskiem MOJE BEZPIECZNE WAKACJE 2013
Do pracy należy dołączyć czytelnie wypełniony kupon konkursowy: pobierz kupon z www.bezpiecznewakacje.pl zakładka Konkursy
Do kiedy przesyłać prace: do 30 września 2013
Decyduje data wpływu.
Regulamin: Przeczytaj regulamin konkursu na www.bezpiecznewakacje.pl zakładka Konkursy. Uczestnictwo w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Konieczna jest zgoda opiekuna prawnego.

BEZPIECZNE WAKACJE 2013

Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej "Bezpieczne Wakacje", której organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we współpracy z kuratoriami, komendami Policji i Straży Pożarnej. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu podczas wakacji oraz uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych w tym szkół. Zachęcamy do odwiedzania strony www.bezpiecznewakacje.pl

125000 NAKRĘTEK REKORD SZKOŁY UZYSKANY PRZEZ MARTYNKĘ

imgp1610
Martynka Sypytkowska z klasy II a wykazała się niebywałą postawą ekologiczną, sumiennie i systematycznie zbierając przez cały rok szkolny plastikowe nakrętki w ramach akcji „Recykling dla życia". Efekty okazały się imponujące- uczennica zebrała 125 000 nakrętek! Jest to absolutny rekord naszej szkoły. W swoje działania zaangażowała rodzinę i sąsiadów, dzięki czemu pożądane zachowania ekologiczne zostały zaszczepione również wśród dorosłych.

 

Martynce serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne rekordy!

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO

25 czerwca 2013 r. podczas apelu wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom szkolnego konkursu plastyczno - literacki "TELEFONY ZAUFANIA - SIŁA POMAGANIA":

I miejsce ? Julia Pijanowska kl. 5a
II miejsce - Dominika Stępniewska kl. 5d
III miejsce - Patrycja Toruńczak kl. 5a

Wyróżnienia otrzymały: Natalia Grablowska i Natalia Kudlicka z klasy Va oraz Anna Czyż, Karolina Polak i Agata Jażdżewska z klasy Vd.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

DZIEŃ MATKI I OJCA

Dnia 25 czerwca 2013 r. o godz. 15.30 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca pod nazwą,, Święto Rodziny". Klasy pierwsze: A, B, C,D przedstawiły program artystyczny przygotowany przez swoje wychowawczynie. Dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Rodzice nagradzali małych artystów brawami. Po przedstawieniu wszyscy udali się na słodki poczęstunek do stołówki szkolnej. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki w postaci ,,Albumów rodzinnych". Panowała prawdziwie rodzinna atmosfera!

ZBIÓRKA NAKRĘTEK, MAKULATURY I BATERII

„Dbam o środowisko naturalne" – to hasło przyświecało wszystkim uczestnikom zbiórki surowców wtórnych i zużytych baterii w naszej szkole. Dzięki tej akcji uczniowie uczą się, jak segregować odpady oraz jak można je powtórnie wykorzystywać. Takie działania powodują zmniejszanie ilości zużywanej energii, wody i surowców naturalnych, ale także pozwalają chronić środowisko przed zanieczyszczeniami. Ważny jest również cel zbiórki nakrętek- dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w ramach akcji „ Recykling dla życia", Tegoroczni zwycięzcy na apelu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Zbiórka plastikowych nakrętek: 

I m-ce Martyna Sypytkowska kl. IIa 
II m-ce Sandra Chodowiec kl. VId
III m-ce Kacper Łapiński kl. IVb 

Zbiórka makulatury:

I m-ce Daria Dampc kl.IVa
II m-ce Martyna Sypytkowska kl.IIa
III m-ce Krzysztof Zelewski kl.IVc 

Zbiórka baterii:

I m-ce Mateusz Warenik kl.VId
II m-ce Karolina Kubeł kl. VIc
III m-ce Tomasz Toruńczak z kl. IVb

Wręczono również nagrody książkowe zwycięzcom konkursu literackiego „ Ochrona powierzchni ziemi", który odbył się w ramach projektu „ Lider Lokalnej Ekologii" :

I m-ce Paulina Chyzińska z kl. Vc
II m-ce Katarzyna Jóźwiak z kl. VIa
III m-ce Nikola Szajner z kl.Vc

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do dalszego udziału w w/w akcjach !

NAJLEPSZA W POLSCE

22 czerwca 2013r. nasz "Najlepszy Sportowiec Roku" Katerina Thomaidou VIb zajęła I miejse w Finale Ogólnopolskim "Czwartków Lekkoatletycznych" w biegu na 600m, jednocześnie poprawiając własny, zeszłoroczny rekord Polski w swojej kategorii wiekowej na tym dystansie. Zwyciężczyni reprezentowała naszą szkołę i jednocześnie Rumski Klub Sportowy w którym trenuje na codzień. 

WYCIECZKA DO OCEAN PARK

Dnia 19 czerwca 2013 r. klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Parku Wodnego w Sarbsku koło Łeby. Rano o 7.30 ruszyliśmy dwoma autokarami na oczekiwaną wyprawę. Dzień przywitał nas pięknym słońcem. O godzinie 9.00 byliśmy na miejscu. Przed nami roztaczał się kolorowy park. Zobaczyliśmy m.in. ciekawe okazy stworów morskich, wszystkie naturalnych rozmiarów. Obejrzeliśmy wystawę marynistyczną. Przeszliśmy szlakiem miniaturowych latarni morskich. Dreszczyk emocji i strachu czekał na nas podczas filmu w 5D oraz gdy zwiedzaliśmy prehistoryczne muzeum w 3D, w którym na końcu chciał nas ,, pożreć rekin". Byliśmy świadkami karmienia fok i kotików- było to bardzo widowiskowe i pouczające. Na koniec pełni wrażeń bawiliśmy się na placu zabaw. Oczywiście były też upragnione lody! Około 14.15 wróciliśmy do szkoły- cali, zdrowi i zmęczeni!!! Warto było zobaczyć!!!

WARSZTATY ŻEGLARSKIE

W czerwcu w ramach realizacji projektu unijnego Comenius gościliśmy Szkołę Żeglarską Junga z Gdyni. W trakcie warsztatów uczyliśmy się m.in. wiązania węzłów żeglarskich, zwrotów używanych przez żeglarzy (np kingston, mesa, koja, bulaj, kambuz), poznaliśmy także zasady bezpieczeństwa na wodzie.

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

18 czerwca 2013r. gościliśmy w naszej szkole Zespół Ekspresji Twórczej "Serwus" z Gimnazjum nr 1 w Rumi, który zaprezentował naszym uczniom przedstawienie profilaktyczne na temat zalet zdrowego odżywiania i skutków nieprawidłowej diety. Gimnazjalistki tym przedstawieniem wygrały przegląd form teatralnych na "I Turnieju o Zdrowiu" zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wejherowie. Podczas spotkania przekonywały nas, że warto zrezygnować z chipsów i coli, należy ograniczyć spożywanie słodyczy, a do naszej diety trzeba włączyć warzywa i owoce. Przypomniały nam również, że najlepszy i najzdrowszy wypoczynek to wypoczynek aktywny. Pamiętajmy o tych dobrych radach podczas zbliżających się wakacji.

V WIOSENNY BIEG EKOLUDKÓW

14 czerwca wzięliśmy udział w V WIOSENNYM BIEGU EKOLUDKÓW organizowanym przez Ekologiczną Szkołę Społeczną w Rumi. Na „starcie" otrzymaliśmy karty punktacji i mapki. Zgodnie z wytyczoną trasą udaliśmy się do wyznaczonych miejsc, gdzie wykonywaliśmy powierzone zadania i otrzymaliśmy za nie określoną liczbę punktów. Rozpoznawaliśmy wiosenne kwiaty i ptaki, rozwiązywaliśmy test dotyczący dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie wiosną, rozwiązywaliśmy rebusy, zagadki i quizy. Musieliśmy również wykazać się umiejętnością korzystania z mapki okolicy. Pogoda dopisała, humory też. Zajęliśmy II miejsce.
V WIOSENNY BIEG EKOLUDKÓW zakończył się na RANCZO- DĘBOGÓRZE pieczeniem kiełbasek przy ognisku oraz zwiedzaniem Mini ZOO.

Klasa III b

RELIKWIE ŚW. JANA BOSKO W RUMI

11 czerwca 2013 roku mieliśmy okazję pomodlić się przy relikwiach św. Jana Bosko – Ojca i Nauczyciela dzieci i młodzieży. Czy musieliśmy pojechać aż do Turynu? Nie ! Św. Jan Bosko przyjechał do nas, do Rumii ! Mogliśmy się z Nim spotkać w kościele św. Krzyża. W relikwiarzu przedstawiającym figurę Świętego zostały umieszczone relikwie pierwszego stopnia, czyli Jego prawa dłoń i kość przedramienia. To niecodzienne wydarzenie było dla nas okazją do modlitwy za naszych rodziców, nauczycieli , wychowawców i za nas samych.
Pamiętamy o przepisie na świętość wg św. Jana Bosko : po pierwsze „ Bądź zawsze radosny! Szatan boi się ludzi radosnych", po drugie „ Wypełniaj sumiennie swoje obowiązki domowe, szkolne i religijne", po trzecie „Czyń dobro innym". Ufamy, że św. Jan Bosko wstawia się z a nami i pomoże nam osiągnąć świętość!

FINAŁ XVI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO DLA KLAS IV

W dniu 8 czerwca 2013 r. uczennice: Julia Kwiatkowska, Justyna Labudda, Leokadia Zwara oraz Oliwia Zielińska reprezentowały naszą szkołę w finale XVI Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla klas IV pod hasłem: „Wspomnienia bolą, ale i cieszą." Uczestnicy, rozwiązując  test składający się z trzech części, musieli wykazać się znajomością konkursowej lektury, a także umiejętnościami polonistycznymi  i ortograficznymi. Leokadia Zwara zajęła III miejsce. Gratulujemy!

FESTYN RODZINNY "MAMA,TATA I JA"

W dniu 7 czerwca 2013 r. w godzinach 14.00- 18.00 na terenie szkoły odbył się Festyn Rodzinny „Mama Tata i Ja – Pasja i Twórczość" zorganizowanym przez Radę Rodziców. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała wicedyrektor szkoły Gabriela Maliszewska, która serdecznie przywitała zaproszonych gości m.in. Burmistrz Miasta Rumia Elżbietę  Rogala-Kończak. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach.
I w tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom urozmaicony pogram i wiele atrakcji, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Była loteria fantowa, kawiarenka, lody, gofry, chleb ze smalcem, kiełbaski z grilla, popcorn, wata cukrowa, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, pierwsza pomoc i promocja zdrowia, tor przeszkód dla małych i dużych, Art & Heath, Eko. Ponadto rodzice i dzieci mogli zobaczyć wystawę „Pasja i twórczość" w bibliotece szkolnej, która pokazała pasje naszych rodziców, uczniów i nauczycieli. Zorganizowano również ekspozycję Comeniusa, Ligi Morskiej, naczyń TUPPEWARE, starych przedmiotów i motocykli. Odbyły się warsztaty z robotami.
Na scenie wystąpiły dzieci z klasy II b, które zaśpiewały szanty przygotowane przez panią Żanetę Knurek. Można było również wysłuchać piosenek przygotowanych przez panią Barbarę Baranowską dzieci z grupy O a i Izę Ptach. Natomiast piosenkę „kolorowe dzieci" wykonała Weronika z klasy IV b. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy  taneczne zespołu Spinki, Szkoły Tańca Szczepan, pary tanecznej z klasy II c i I a oraz układ z pomponami dziewcząt z klasy IV d. Można było także zobaczyć pokaz strażnika miejskiego z psem, klubu karate „Sakura" i klubu judo jak również laureatkę szkolnego konkursu „Mam talent" Justynę  L. z klasy IV a.
Wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za przygotowanie imprezy serdecznie dziękujemy.

Rada Rodziców

"MUZYCZNY REJS"

6 czerwca 2013 r. odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z „Panią Muzyką" dla uczniów klas 0- III. Pani Ela zabrała nas w „Muzyczny rejs", podczas którego usłyszeliśmy piosenki o morskich podróżach, marynarzach i piratach. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania i marynarskich pląsów przy akompaniamencie gitary klasycznej.
Na zakończenie przypomnieliśmy sobie najciekawsze momenty z tegorocznego cyklu koncertów i zaśpiewaliśmy piosenkę „Żyj z przyrodą w zgodzie", która pojawiała się wielokrotnie na naszych spotkaniach.
Z piosenką na ustach pożegnaliśmy się z „Panią Muzyką" w roku szkolnym 2012/ 2013. Wiele się nauczyliśmy podczas koncertów. Dziękujemy!

WIZYTA GOŚCI ZAGRANICZNYCH W RAMACH PROJEKTU COMENIUS

W dniach 22-26 maj 2013 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi gościła 23 nauczycieli z Francji, Holandii, Hiszpanii, Włoch i Niemiec w ramach realizacji projektu unijnego Partnerskie Projekty Szkół Comenius. Spotkanie było podsumowaniem dwuletniej pracy dotyczącej tematyki morskiej. Goście zostali powitani polonezem, IX symfonią Beethovena wykonaną na saksofonie przez ucznia naszej szkoły Konrada Knurek, szantami oraz piosenkę pt „Crossing the Seas" w wersji dwujęzykowej, której słowa zostały wspólnie napisane przez szkoły uczestniczące w projekcie. Wizyta była także świetną okazją do promocji naszego regionu i samego projektu. Chór szkolny prowadzony przez p. Annę Szczygielską oraz uczniowie uczestniczący w zajęciach z języka kaszubskiego zaprezentowali wiersze, hafty, stroje, piosenki kaszubskie przy akompaniamencie diabelskich skrzypiec , burczybasa oraz fletów. Program artystyczny uatrakcyjnił występ taneczny zespołu Spinki, w którym tańczą uczennice naszej szkoły. Goście uczestniczyli w zajęciach kulinarnych przygotowanych przez rodziców, w zajęciach przyrodniczych, matematycznych i plastycznych prowadzonych przez nauczycieli klas 0-III; wspólnie z uczniami pracowali nad wykonaniem europejskiego akwarium. Całość wizyty uświetniło spotkanie z władzami miasta w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Goście byli zachwyceni wystawą prac marynistystycznych naszych uczniów oraz rumskiego artysty malarza p. Alfonsa Zwary. Zachwyciła ich także nasza szkoła, region oraz polska gościnność. Współpraca europejska okazała się bardzo owocna. Zaangażowanie naszych uczniów, rodziców oraz nauczycieli przyniosło oczekiwane efekty. Koordynatorem projektu był nauczyciel języka angielskiego, p.Małgorzata Kowalewska.

W DOMU SENIORA

W piątek 24 maja uczniowie z klas IV i VI a wraz z opiekunami s. Bernardą Orzechowską i panią Anną Szczygielską udali się do Domu Seniora przy ul. Rajskiej. Dzieci przygotowały refleksję słowno-muzyczną poświęconą Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II. Mieszkańcy Domu ze wzruszeniem przyjęli dzieci, włączali się w śpiew i niejednej osobie ze wzruszenia popłynęła łza. Na koniec dzieci czekała miła niespodzianka – słodki poczęstunek i zwiedzanie bardzo dużego i pięknego ogrodu

Copyright © Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi - 2014 (Agnieszka Gryzik)