Komunikat nr 4

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice.

Nauka jest naszą przyszłością. Nauka poszerza nasze horyzonty. Im więcej umiemy, tym większe mamy możliwości. Im więcej umiemy, tym więcej możemy przekazać innym. Nauka przygotowuje nas do dalszego życia. Dzięki niej poznajemy świat, który nas otacza i to jak on funkcjonuje. Potrafimy też lepiej porozumieć się z ludźmi. Potrafimy również rozpoznać jakie zagrożenia na nas czyhają i jak im zapobiec.
Wspólnie będziemy się uczyć zdalnie. Aby zdalne nauczania było jasne i przejrzyste dla wszystkich grup: uczniów, rodziców, nauczycieli wprowadziliśmy umocowanie prawne realizacji zdalnego nauczania w postaci uchwały oraz zasady prowadzenia zdalnego nauczania. Oba dokumenty znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce „ Dokumenty szkoły".
Prosimy Was, nasi Uczniowie, prosimy Waszych Rodziców o współpracę i wyrozumiałość. Wierzymy, że w atmosferze wzajemnej życzliwości i zrozumienia nauczymy się o wiele więcej - odkryjemy na nowo wartość zwykłego "bycia razem", wyzwolimy w sobie pokłady empatii, pomyślimy o tym, co rzeczywiście w życiu najważniejsze. Być może stęsknimy się za sobą...
Drodzy Rodzice, bądźcie roztropnymi towarzyszami Waszych Dzieci.
Niech Wasze dobre emocje wypełnią atmosferę domu rodzinnego.

Życzymy Wam wszystkim zdrowia i siły ducha w oczekiwaniu na lepszy czas.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi