list do rodziców

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Czas, w którym przyszło nam funkcjonować, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, ile trudu wkładacie w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z Was łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce. Chcielibyśmy Wam za to bardzo podziękować i jednocześnie poprosić o zrozumienie.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do ilości materiału czy trudności w kontakcie z nauczycielami, bardzo prosimy o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny z placówką oświatową, do której uczęszczają Wasze dzieci.
Na podstawie rozporządzenia ministra edukacji narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie ograniczonego funkcjonowania jednostek oświaty w dobie koronawirusa, to dyrektorzy są zobowiązani do opracowania zasad kształcenia na odległość oraz sposobu sprawdzania wiedzy ucznia, a także jego postępów w nauce. Pamiętajmy, że dla dyrektorów szkół to również nowa sytuacja. Po 25 marca zostaniecie Państwo poinformowani przez szkoły o nowym modelu zdalnego nauczania. Dlatego zachęcamy do systematycznego śledzenia stron internetowych placówek oświatowych oraz e-dzienników.
Wierzymy, że w niedługim czasie uda nam się tak zorganizować i zaplanować „naszą nową rzeczywistość", by zdalna edukacja nie była dla nikogo problemem. Tylko razem możemy przejść przez ten trudny czas.

Rumia, 22 marca 2020 r.

Burmistrz Rumi Michał Pasieczny