uwaga!!!

Szanowni Rodzice,

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br., 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze; ale ze względu na ryzyko zarażenia rekomenduje się unikanie skupisk ludzkich, w tym szkoły.
Rodzicom dzieci w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.
Proszę o śledzenie na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły.

Rodzicu,

• Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz Ty i Twoje dzieci.
  • Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
  • Nauczyciele będą przekazywać indywidualnie linki do stron edukacyjnych, a także materiały dydaktyczne.
  • Treści dydaktyczne przekazywane przez nauczycieli będą obowiązkowe.
  • Okres zamknięcia szkoły nie jest okresem ferii i odpoczynku, dlatego nadzoruj indywidualną pracę dziecka.

Szczegółowe informacje:

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rumi