Mistrz nawigacji

Do Półfinału V Konkursu o Tytuł Pomorskiego Mistrza Nawigacji zakwalifikowala sie nasza uczennica Małgosia  Dylak 6d. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
4 marca w Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni oraz w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku odbyły się półfinałowe eliminacje  rejonowe V Konkursu o Tytuł Pomorskiego Mistrza Nawigacji.
Organizatorami konkursu są: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Pomorski Związek Żeglarski oraz Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” w Słupsku. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk.
W pierwszym, szkolnym etapie konkursu, 12 lutego uczestniczyło 74 uczniów z 18 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Uczniowie musieli rozwiązać składający się z 20 pytań  test z teorii nawigacji.
Do półfinału przystąpiło 49 uczniów z rejonów gdyńskiego i słupskiego. Reprezentowli oni szkoły podstawowe z: Gdyni, Rumi, Słupska, Częstkowa, Kobylnicy, Ustki, Zagórzycy, Łeby, Szemudu, Maszewa Lęborskiego, Leźna, Bierkowa i Zaleskich.
Z naszej szkoły do półfinału zakwalifikowała się uczennica klasy VI D Małgosia Dylak.
W II etapie Konkursu uczestnicy rozwiązywali wylosowane wcześniej trudne, złożone zadanie nawigacyjne. Wymagało ono od nich wiedzy geograficznej, kartograficznej jak i  matematycznej na  poziomie wykraczającym poza podstawę programową szkoły podstawowej. Uczniowie, aby je rozwiązać, musieli wykazać się szybkością przeprowadzania operacji rachunkowych, zdolnościami kreślarskimi w precyzyjnym nanoszeniu na mapę kursów i pozycji, umiejętnością korzystania z mapy, tabel i tablic nawigacyjnych oraz sprawnością  posługiwania się przyborami nawigacyjnymi.